Післяматчева прес-конференція Сергія Реброва

Динамо Київ 16 Жовтня, 18:54
Головний тренер київського «Динамо» пояснив поразку у поєдинку 11-го туру Ліги Парі-Матч із донецьким «Шахтарем» (0:3).

- Вітаю «Шахтар» із заслуженою перемогою. Ми не виконали план на гру. «Шахтар» забив свої голи та провів ще мінумум 10 контратак, які є найсильнішою їх якістю. На жаль, програли ми заслужено. Хочу вибачитися перед уболівальниками, ніхто не очікував такої гри. Футболісти та тренерський штаб дуже засмучені. Сподіваюся, що через цю гру ми краще підготуємося до «Челсі». Зараз потрібно забути цю дійсно жахливу гру і продовжити готуватися до матчу Ліги чемпіонів. В чемпіонаті у нас із «Шахтарем» порівну очків, уся боротьба ще попереду. Краще програти раз із рахунком 3:0, ніж тричі по 1:0.

- У матчах «Шахтаря» і «Динамо» давно не було такої великої переваги однієї з команд. Чи можна говорити про те, що «Шахтар» здивував вас?

- Не думаю, що перевага була великою, особливо в першому таймі. Після другого пропущеного голу ми пішли забивати та отримали багато контратак у відповідь. Я вважаю, що ми втратили ключового гравця в центрі поля – Рибалку, агресивного та інтенсивного футболіста, через якого йшла уся гра. Мігель сьогодні з цією позицією не впорався. У «Шахтаря» дійсно була перевага в центрі поля, коли Гладкий скидав м’ячі, а Тейшейра біг у контратаки. Всі це бачили, і ми це визнаємо.

- Питання стосовно Ярмоленка: чи був стимул у Андрія після підписання контракту показати кращу гру, ніж він показав сьогодні?

- Вважаю, що він показав достатньо. Ярмоленко – один із провідних гравців нашої команди, і будь-який суперник звертає на це увагу. Проти Андрія грало мінімум два гравці. Це - ключовий гравець команди. Я не вважаю, що у нього не було мотивації. Він старався і засмучений так само, як і всі.

- Чи не здається вам, що одна з причин поразки – у тому, що «Динамо» поступилося «Шахтарю» у швидкості?

- Не секрет, що «Шахтар» має дуже швидкісних гравців у атаці. Ми про це знали та попереджали свою команду. Але іноді на полі важко сконцентруватися, а коли гравці втрачають впевненість, то їм складніше один одного розуміти. За таких швидкостей важливо один одному домомагати, підстраховувати, але, на жаль, цього сьогодні не було. Зараз складно аналізувати. Потрібно подивитися матч і статистику.

- Коли Гармаш і Сидорчук отримували м'яч, то вони часто шукали очима Ярмоленка. Чи не вважаєте ви, що «Динамо» занадто залежить від Андрія та що протилежний фланг повністю провалився?

- Вважаю, що через Олега Гусєва в першому таймі теж йшло досить багато атак, він робів достатньо прострілів. Я не помітив, що Гармаш шукав Андрія. Так, Сидорчук досить часто це робив, але вони добре зіграні та знають один одного. Інша справа – коли Андрій отримував м’яч, то у нього не було простору. А коли у нього був простір, він його використовував, і ми створювали моменти.

- Чому сьогодні не зіграли лідер захисту Хачеріді та лідер центра поля Рибалка?

- Рибалка отримав травму, у нього мікронадрив. Сподіваємося, що він одужає до матчу з «Челсі». Що стосується Хачеріді, то у нас багато кваліфікованих захисників. Драгович та Віда грають у збірних, які пройшли на Євро. Якщо Хачеріді буде проявляти таке ж бажання боротися за місце в основі, то у нього величезний потенціал. Сподіваюся, що після сьогоднішньої гри він вийде на тренування і буде доводити, що це його місце. Хочу це побачити. Женя – це дійсно гравець дуже високого рівня, але коли він цього бажає. Я дуже хочу, щоб після сьогоднішньої гри він побачив, що потрібен команді.

- Чи стала для вас несподіванкою настільки успішна гра Бернарда?

- Бернард викликався до збірної Бразилії, це швидкісний та сильний гравець, який добре бачить поле. Наші футболісти про це знали. Даніло, можливо, було незручно, його не страхували. Футболісти «Шахтаря» на чужій половині поля грають один в один дуже успішно. У швидкості програла вся наша команда, а не тільки Даніло і лівий фланг.

- Хотілося б почути пояснення ваших різких слів щодо Хачеріді. І друге питання: як ви вважаєте, чому сьогодні стадіон був заповнений лише відсотків на 60?

- Напевно, всі чекають на «Челсі», у нас зараз багато матчів у Лізі чемпіонів.

Що ж стосується Хачеріді, то у мене немає з ним ніякого конфлікту. Повірте, будь-який тренер - не ворог собі. Якщо гравець віддається на тренуваннях та доводить своє місце в основному складі, то він буде грати. Я і раніше говорив, що наші гравці - збірники своїх країн. У Хачеріді є хороша конкуренція. Якщо він її витримує, то грає. Те саме стосується Драговича та Віди. Сподіваюся, що після цієї гри кожний футболіст, який не потрапив до складу, не образиться на мене, а буде пахати на тренуваннях та доводити, що він гідний грати в «Динамо». Я на це сподіваюся та буду цьому лише радий.