ВІРТУАЛЬНИЙ «ПОСІВ» ГРУПОВОГО ТУРНІРУ ЛІГИ ЧЕМПІОНІВ-2017/18
Кошик 1
«Реал» 176,999
«Баварія» 154,899
«Челсі» 106,192
«Ювентус» 140,666
«Бенфіка» 111,866
«Монако» 62,333
«Спартак» 18,606
«ШАХТАР» 87,526
Кошик 2
«Барселона» 151,999
«Атлетіко» 142,999
ПСЖ 126,333
«Боруссія» Д 124,899
«Севілья» * 112,999
«Манчестер Сіті» 100,192
«Порту» 98,866
«Манчестер Юн.» 95,192
Кошик 3
«Наполі» * 88,666
«Тоттенхем» 77,192
«Базель» 74,415
«ДИНАМО» * 67,526
«Аякс» * 67,212
«Олімпіакос» ** 64,580
«Андерлехт» 58,480
«Ліверпуль» * 56,192
Кошик 4
«Рома» 53,666
«Бешикташ» 45,840
«Селтік» ** 42,785
«Зальцбург» ** 40,570
«Копенгаген» ** 37,800
«Лудогорец» ** 34,175
«Фейєнорд» 23,212
«Лейпциг» 15,899
* - у разі виходу з «турніру 15».
** - в разі виходу з «відбору чемпіонів».
Відразу обмовимося, що до віртуального «посіву» слід ставитися критично. На те він і віртуальний. До того ж тільки 22 команди вже точно знаходяться в груповому турнірі, а 10 ще повинні пройти кваліфікацію. Як правило, не всім «сіяним» вдається підтвердити статус фаворита.
Так що, «Динамо», яке поки віртуально проходить в Лігу, ще має довести, що цифри в графі «Коєф.» Правильно відображають рівень київського клубу. А нам залишається сподіватися, що восени побачимо в головному клубному турнірі Європи дві українські команди.
Нагадаємо, що з сезону-2015/16 в регламент Ліги чемпіонів внесені деякі зміни. Тепер переможець Ліги Європи попереднього сезону тепер отримує право виступати в ЛЧ. Причому стартувати буде або відразу в груповому турнірі або в 4-му відбірковому раунді в залежності від місця в національному чемпіонаті і з урахуванням місця в національному чемпіонаті переможця Ліги чемпіонів попереднього сезону.
В результаті такого регламентного нововведення Англія в майбутньому сезоні буде представлена в ЛЧ п'ятьма клубами («Челсі», «Тоттенхем», «Манчестер Сіті» і «Ліверпуль» - за національною квотою, а також «Манчестер Юнайтед» на правах переможця ЛЕ 2016/17).
Відзначимо, що теоретично місце переможця ЛЧ в груповому турнірі може бути зайнято, якщо Лігу чемпіонів виграє клуб, який не зможе відібратися в змагання за підсумками чемпіонату своєї країни (як колись «Ліверпуль»). В цьому випадку переможець Ліги Європи буде стартувати з 4-го відбіркового раунду. Але навряд чи найближчим часом Лігу чемпіонів зможе виграти команда, яка невдало виступить в національному чемпіонаті.
Ще одна принципова зміна стосується «посіву» групового турніру. Раніше всі кошики формувалися відповідно до клубних коефіцієнтів, а переможець ЛЧ минулого сезону автоматично займав перший рядок «топ-посіву». Тепер перший кошик складуть переможець Ліги чемпіонів «Реал» і чемпіони країн, що займають в таблиці коефіцієнтів 1-7 місця, а решта кошика будуть сформовані за клубними коефіцієнтами. Тут необхідно зазначити один нюанс. Якщо переможець Ліги чемпіонів стає ще й чемпіоном країни з топ-7, то вільне місце в першому кошику переходить до чемпіона країни, що займає в таблиці коефіцієнтів УЄФА 8-е місце. Тому «Шахтар» виявився в «топ-посіві» групового турніру.
Цікаво порівняти топ-кошик за старими і новими правилами формування:
По-старому По-новому
«Реал» «Реал»
«Баварія» «Баварія»
«Барселона» «Челсі»
«Атлетіко» «Ювентус»
«Ювентус» «Бенфіка»
ПСЖ «Монако»
«Боруссія» Д «Спартак»
«Севілья» «ШАХТАР»
Нюанс полягає в тому, що клуб з низьким коефіцієнтом (наприклад, «Спартак») раніше ніколи б не добрався навіть до третього кошика, а тепер очолить групу. Правда, охочих грати в такій групі буде хоч відбавляй. З іншого боку, такі монстри як «Барселона», «Атлетіко», «ПСЖ», дортмундська «Боруссія», «Севілья», «Манчестер Сіті», «Порту» і «Манчестер Юнайтед» з другого кошика можуть будь-який квартет перетворити в «групу смерті». Уявляєте собі такий варіант: «Баварія», «Барселона», «Тоттенхем», «Рома»?