УПЛ та Першу лігу об'єднають в одну організацію, а Другу лігу та аматорів – в один турнір

Динамо Київ 20 Червня, 20:01
​Президент ФФУ Андрій Павелко розповів про реформу в структурі українського клубного футболу, яка сьогодні була затверджена на виконкомі організації.

За інформацією офіційного сайту ФФУ, на сьогоднішньому засіданні Виконкому організації було затверджено проект реформи українського клубного футболу. Президент ФФУ Андрій Павелко розповів про заплановані заходи.

«Було вирішено реформувати професійний і любительський футбол з сезону 2018/19. До 1 січня 2018 року робоча група, що складатиметься з представників УПЛ, ФФУ, ПФЛ та наших партнерів ( компанія EY, прим. сайту), розробить всі регламентні документи та концепцію всіх турнірів.



Аматорський чемпіонат було запропоновано назвати напівпрофесійною футбольною лігою. Тут ми вводимо, так звану змішану концепцію - аматорський чемпіонат отримає можливість укладати з футболістами професійні контракти і залучати різних гравців.



Також було вирішено, що УПЛ та Перша ліга будуть об'єднані під егідою однієї організації, у той же час на базі Другої ліги і аматорського чемпіонату буде створена нова напівпрофесійна ліга, яка буде розділена на 4 зони за географічним принципом. Це робиться для зручності та економії коштів клубів на переїзди та інші витрати», - розповів Павелко.

Крім того, національна асоціація пролонгує договори з УПЛ та ПФЛ ще на рік, щоб протягом цього часу запустити таку реформу, яка дала б можливість розробити довгострокову маркетингову стратегію для залучення коштів в український професійному футболі з метою підвищення ефективності його реформи.

Нагадаємо, з моменту створення чемпіонату України - змагання проходили у Вищій лізі (згодом – УПЛ), Першій та Другій лігах. Змагання в УПЛ проводяться під егідою однойменної організації, у Першій та Другій лігах – під егідою ПФЛ, а аматори виступали в ААФУ.