Про «Динамо» без Ярмоленка і стосунки з арабською пресою - велике інтерв’ю Сергія Реброва

Динамо Київ 9 Жовтня, 05:23
Сергій Ребров зустрівся з журналістами «ПроФутболу» та розповів, що думає про трансфер Андрія Ярмоленка, про долю «Динамо» без Андрія та нових перспективних лідерів київського клубу, про натуралізацію Марлоса, а також поділився враженнями від своєї роботи в Саудівській Аравії.

Про свою роботу в «Аль-Ахлі»:

- Сумуєте по тій кількості інтерв'ю в «Динамо» і такою популярністю?

- Навпаки, мені подобається працювати тут, тому що я не розумію, що говорить преса і вболівальники. Ми всі зосереджені на своїй роботі. Я всією душею переживаю за цю команду. Раніше я брав якісь висловлювання близько до серця. Зараз я ні на що не відволікаюся. В якійсь мірі це допомагає. Я ніколи не любив, коли мене і мою команду навіть не критикують, а намагаються принизити і глибоко опустити люди, які в цьому особливо не розбираються і не пройшли ні шлях тренера, ні футболіста. Критикувати можна, але потрібно це робити стримано. Потрібно говорити, що це «моя думка», а не говорити, що все погано, і як вони там працюють.

- Скільки журналістів приходять на ваші прес-конференції?

- Перед Лігою чемпіонів був один журналіст. Я і тренер «Персиполіс» сказали по два слова. Ніяких питань не було, і ми поїхали по готелях. Звичайно, це не такий турнір, як європейська Ліга чемпіонів. Футболісти приїжджають на таких машинах, що їм вже нічого не треба дарувати. Гравці, які в Саудівській Аравії, отримали по півтора мільйона доларів, навіть ті, які не виходили на заміну. Вони потрапили на ЧС вдруге. Перший був, коли я їм забив м'яч у Німеччині. Це величезне свято для країни. Місто гуляло всю ніч.

Про Віктора Циганкова:

- Зараз Циганкова і Ярмоленко взагалі не потрібно порівнювати. Андрій був лідером команди, гра якої залежала від його рівня і настрою. Від Циганкова не потрібно вимагати, щоб він негайно став другим Ярмоленко. Його потрібно підтримувати. У нього є потенціал і можливість його розкрити. Але тиснути на нього зараз не потрібно. Він не знизить до себе вимоги і буде прогресувати.



Про гру Андрія Ярмоленка в «Боруссії» Д:

Ярмоленко? Те ж саме було з Шевченком, коли він переходив в «Мілан». На той час соціальні мережі не так були розвинені, але всі вболівальники переживали і намагалися знайти про нього будь-який рядок в газеті, подивитися в новинах, як він грає і забиває. Зараз з рівнем розвитку інтернету це все набагато простіше. Ставлять лайки і видно, куди направляти вашу роботу. Поставиш про Ярмоленко і отримаєш тисячу лайків. А все інше, молодь - вона почекає.

Я думаю, що Андрій сам або ж з подачі агента, або «Динамо» вибрав правильну команду. Якраз в гру цієї команди він дуже добре вписався і отримав впевненість з перших матчів. Він вже відчуває себе лідером. Не тільки забиває, але і асистує. Навіть тренер його береже і змінює, щоб він не отримав травму.

Про відсутність лідера в складі киян:

- Лідер - це дуже велике і широке поняття. Для мене лідер - це той, який може на поле бути тренером. Коли може заспокоїти гравця або напхати. Він знає підхід до кожного футболіста і може йому допомогти.

Зараз я бачу, що в «Динамо», як і в мої часи в команді не було такого гравця, який в потрібний момент може допомогти. Так, Ярмоленко був лідером, він міг витягнути команду, забити, віддати гольову передачу. Показати своєю роботою команді, як вона повинна діяти. Але на поле у нас не було лідера, як свого часу був Калітвінцев або Лужний. Зараз же є рівень гравців, який трохи вище і трохи нижче. Ті, у яких він вище, показують його, але вони не лідери на полі.

Про своє ставлення до Віталія Буяльського:

- Буяльський? Навіть коли він не потрапляв до складу, я приводив його в приклад. Це людина, яка заслужила грати в основному складі своєю роботою, але з якихось причин я брав інше рішення. До Віталія ніколи не було претензій по його роботі. Напевно, він став основним гравцем - це його заслуга. При мені він відчував величезну конкуренцію, і якби в якійсь грі він не допрацював, то потім міг би не вийти в основі. Зараз це місце багатьом гравцям заброньовано, і це знижує їх вимоги до себе. Я не знаю, як він працює зараз, але по тій кількості м'ячів і грі я думаю, що він заслужив бути в основі.