10 років «засніженій» перемозі «Динамо» над «Шахтарем»

Динамо Київ 11 Листопада, 10:12
11 листопада 2007 року в рамках 16-го туру чемпіонату України «Динамо» перемогло «Шахтар» 2:1!

Футболістам і вболівальникам той матч надовго запам'ятався не тільки успішною грою столичної команди, а й погодними умовами, в яких він пройшов. Сильний снігопад, що обрушився того дня на Київ, перетворив зелений газон в білосніжну галявину, на якій грати в звичний футбол було неймовірно складно.

Згадаймо публікацію десятирічної давності на офіційному сайті «Динамо»:

Гості першими призвичаїлись до незвичного для себе покриття. Незважаючи на багаточисленні помилки та курйозні падіння, лідери чемпіонату змогли налагодити контроль м’яча і досить гостро атакували. Причому робили все дуже просто – центральні півзахисники знаходили вільних флангових гравців, а ті закидали штрафний «Динамо» прострілами і навісами сподіваючись на вдалі дії Брандао і Гладкого. Динамівські захисники діяли впевнено, практично всі м’ячі благополучно винесли, але кілька приємних моментів все ж довелось пережити.



Але середині тайму кияни рішуче відсунули гру в центр поля і стали відповідати небезпечними ударами. Міг відривати рахунок Гусєв, але удар Олега практично в упор парирував П’ятов. На 29-й хвилині довелось замінити Діакате, який упав і пошкодив ключицю, причому в тому ж місці, де був перелом. Невезучого африканця відправили на рентген.



Із цього моменту практично до останніх хвилин першої половини нічого небезпечного суперники не створили. А от перед самою перервою для гостей грянув грім. Гіоане відмінно поборовся з суперником, зберіг м’яч у себе і зробив класну передачу на Дієго. Бразилець моментально оцінив ситуацію і не менш ефективно відпасував на Бангура – Ісма наніс блискавичний удар з-під ноги Чигринського. При рахунку 1:0 команди вирушили відпочивати.



Ледве розпочався другий тайм, як гірняки зрівняли рахунок. Не хочеться нічого поганого говорити про арбітра, але де він побачив там пенальті? Допілка боровся пенальті, обоє впали, причому Олег навіть не торкався свого опонента руками, а датському рефері здалося, що динамівець рукою поклав суперника на газон. Нехай це рішення залишиться на совісті судді. Як би не було. Жадсон з «точки» був точним.



Динамівці недовго горювали і вже на 52-й хвилині знову вийшли вперед. Бангура знову був на висоті – за спиною залишив Єзерського, і наступним рухом направив м’яч у кут воріт. Володимир ледве не реабілітувався через шість хвилин, але після подачі кутового влучив у штангу.



Після кількох небезпечних випадів гостей гра затихла, динамівці збили темп і впевнено тримали оборону, періодично турбуючи опонента гострими контратаками. Серія замін ні до чого не привела – свіжі гравці «Шахтаря» нічого змінити не змогли, а от Мілевський добре попрацював на передній лінії, заробивши кілька тактичних фолів і вдало підігруючи.



До останніх хвилин гірняки сподівались на те, що зможуть врятувати гру, але в підсумку нічого в них не склалось. Мало того, кияни повинні були забивати і третій гол, але Бангура був неточним – штанга. Утім, ніхто особливо не розстроївся. Перемога вона завжди перемога!

Чемпіонат України. Матч 16-го туру

ДИНАМО - ШАХТАР 2:1 (1:0)

Київ, стадіон «Динамо» ім. Валерія Лобановського

Начало матча в 18:00

Арбітри: Клаус Бо Ларсен - головний; Білл Рене Хансен, Хенрік Сондербі - асистенти (усі Данія);

Динамо: Шовковський, Допілка, Ващук, Діакате (Нінкович, 29), Ель Каддурі, Гавранчіч, Гусєв (Мілевський, 68), Гіоане, Корреа, Діого Рінкон (Шацьких, 90+3), Бангура

Шахтар: П'ятов, Срна, Чигринський, Єзерський, Рац, Фернандіньо, Жадсон (Вілліан, 73), Хюбшман (Лукареллі, 69), Дуляй (Левандовскі, 46), Гладкий, Брандао

Голи: Бангура (44, 52) - Жадсон (47, з пенальті)

Попередження: Допілка (46), Гіоане (67) - Брандао (35), Лукареллі (80).