«У перерві гри з «Динамо» в роздягальню забіг КГБіст: «Знімай синьо-жовту форму!»

Динамо Київ 16 Листопада, 18:36
Легендарний голкіпер івано-франківського «Прикарпаття», «Чілаверт» українського розливу Тарас Белей розповів про цікавий епізод зі своєї кар'єри.

– Команда висловила недовіру Жиліну якраз напередодні кубкового матчу з «Динамо»?

– Під час поєдинку він вже сидів на трибуні. Один з нападників Володимир Шишков, якого Жилін запросив у Івано-Франківськ, вийшов сам на сам з воротарем, але свідомо не влучив у рамку. З тієї позиції важко було не забити. В колективі почали підозрювати, що зробив він це навмисно.

– Це був не єдиний незвичний епізод, пов'язаний з Жиліним напередодні гри з киянами…

– Тренера викликали у Федерацію. Суть аудієнції: «Ви що, приїхали сюди вигравати?«Тренер, мабуть, злякався і в день гри о 12:00 провів нам інтенсивне тренування.

– І все ж на перерву пішли при 0:0. Кажуть, під час відпочинку стався ще один цікавий епізод.

– До нас в роздягальню забіг КГБіст. На гру я вийшов у синьо-жовтій формі. Тому цей клерк наказав: «Знімай синьо-жовту форму! Знімай шорти негайно!» Більше того, на трибуні вболівальники принесли український прапор. Люди не пропускали міліцію, почалася бійка і хтось впав з другого ярусу.

– Якою була ваша реакція на вимогу зняти сині шорти?

– «Мені що, червоні одягнути? Вам буде легше? Інших не маю», – відповів і вийшов на другий тайм у тій же амуніції. Я одягав її без особливого підтексту. От румунська команда з Бая-Маре до нас приїжджала. У них теж синьо-жовті кольори. Їх теж треба було переодягати? Алма-Ата теж у таких кольорах. Більше того, одного разу всю нашу команду примусили переодягатися.

– Чому?

– Румуни нам цю синьо-жовту форму подарували. Ми вийшли на передматчеву розминку, але нас примусили змінити кольори. Боролися з ідіотизмом. Люди ж навіть уваги не звернули. Коли ми змінили форму, тоді і побачили. Стадіон почав свистіти!

– У тому кубковому матчі «Динамо» в підсумку перемогло 2:0.

– На гру ми мали вийти ослабленими через те тренування. А «Динамо» Лобановського було потужним. Взагалі вважаю, що Валерій Васильович переріс радянський футбол. Це персона світового масштабу. До речі, перший гол нам тоді забили з порушенням правил. Записали, що гол Бережний забив, але все було не так. Я кинувся на передню штангу, де Бережний влетів у мене двома ногами. Чисте порушення! Фоменко просто добив у ворота – 1:0.