Юні динамівці та тренери були визнані найкращими і отримали «Золотий м’яч ДЮФЛ»

Динамо Київ 30 Листопада, 16:07
Сьогодні, 30-го листопада, у Домі футболу відбулося урочисте нагородження найкращих тренерів і футболістів ДЮФЛУ за підсумками сезону 2016/2017.

Процедура визначення номінантів на «Золотий м’яч ДЮФЛ» проводилася вперше проектом «Золотий Талант». Приємно, що представники «Динамо» були присутні серед претендентів на перемогу у кожній номінації, причому, у деяких навіть по кілька представників. Це і не дивно, адже минулого сезону усі чотири академічні групи ДЮФШ «Динамо» им. В. Лобановського стали чемпіонами України у своїх вікових категоріях, а гравці,які найбільше себе проявили отримали індивідуальні нагороди від організаторів. Не залишилися без перемог наші номінанти і під час сьогоднішньої урочистої події. Більш того, їх було визначено найкращими у більшості категорій.

У номінації найкращі тренери юнацьких команд, до фінального списку якого увійшли шість спеціалістів, перемогу святкував Олексій Дроценко. Він працює у ДЮФШ «Динамо» ім. Валерія Лобановського вже майже 16 років, минулого року його випускники 2000-го року народження стали чемпіонами України у віковій категорії U-17, а зараз наставник очолює молодшу академічну групу U-14.

- Те, що я був номінантом, уже приємно. Дякю колегам за те, що обрали мене, буду продовжувати приносити корись дитячо-юнацькому футболу і надалі. Дуже цікаво працювати з дітьми, спостерігати, як вони зростають не лише, як футболісти, а й як особистості, а потім бачити їх у збірних командах, по телевізору, - прокоментував свою перемогу Олексій Євгенович, якому нагороду вручив легендарний Володимир Трошкін – володар Кубка Кубків і Суперкубка УЄФА 1975 року.

Відзначимо, що до списку претендентів на головну нагороду також увійшов Олександр Ситник, який влітку привів до перемоги у чемпіонаті України динамівську команду U-15 (хлопці 2002-го року народження), а з нинішнього сезону працює у футбольній школі «Шахтаря».

Серед футболістів в кожній віковій категорії із трійки претендентів було визначено найкращого гравця оборонного і найкращого гравця атакуючого плану.

U-14. Найращі гравці оборонного плану

Тут перемогу святкував захисник «Шахтаря» Марк Мампассі, він отримав пам'ятний приз з рук відомого в минулому бека «Шахтаря» і збірної України В'ячеслава Шевчука. Відзначимо, що на головний приз претендував чемпіон України U-14 (2017), найкращий гравець фінального турніру чемпіонату України U-14 динамівець Антон Боль.

U-14. Найкращі гравці атакуючого плану

Найсильнішим атакером, на думку журі, був чемпіон України U-14 (2017) Назар Волошин з «Динамо». Йому нагороду вручав колишній форвард «Шахтаря» і збірної України Андрій Воробей.

U-15. Найкращі гравці оборонного плану

До цієї номінації потрапили одразу двоє динамівців:срібний призер чемпіонату України U-14 (2016), чемпіон України U-15 (2017), найкращий захисник фінального турніру чемпіонату України U-14 та найкращий гравець фінального турніру U-15 (2017) Костянтин Вівчаренко та срібний призер чемпіонату України U-14 (2016), чемпіон України U-15 (2017), гравець юнацької збірної України Ілля Забарний. Від захисника «Шахтаря» Сергія Кривцова присутні дізналися, що переможцем став останній.

U-15. Найкращі гравці атакуючого плану

Тут також переможця обирали серед футболістів «Динамо». До топ-трійки потрапили Владислав Ванат, Артем Кулаковський та Богдан В’юнник, який на початку нинішнього сезону перейшов до донецького «Шахтаря». Переможцем став чемпіон України U-15 (2017), гравець юнацької збірної України півзахисник Артем Кулаковський. Премію переможцю вручив хавбек «Шахтаря» Максим Малишев.

- Це для мене буде великий стимул. Моя футбольна мрія - виграти Лігу чемпіонів. А поки що просто стати хорошим футболістом, - сказав Артем, отримавши нагороду.

Таким чином, виходить, що в «Динамо» грають найкращі футболісти ДЮФЛУ в категорії U-15. Цікаво, що Кулаковський став володарем найбільшої кількості «Золотих м’ячів ДЮФЛ», адже він також отримав нагороди за своїх молодших колег, які у ці дні вистумають на міжнародному турнірі у Тирасполі.

U-16. Найкращі гравці оборонного плану

Воротар «Динамо»Георгій Бущан вручив «Золотий м’яч ДЮФЛ» переможцю Анатолію Трубіну із «Шахтаря». Із динамівців у номінації був присутній Данило Хондак - чемпіон України U-16 (2017), гравець юнацької збірної України.

U-16. Найкращі гравці атакуючого плану

У цій номінації також опинилося двоє динамівців – Вікентій Волошин та Артем Шулянський. Конверт із ім’ям переможця відкрив півзахисник «Динамо» Олег Гусєв, він же і ручив нагороду переможцю. Ним став Михайло Мудрик із «Шахтаря».

U-17. Найкращі гравці оборонного плану

У цій категорії на перемогу претендував динамівець Богдан Білошевський - бронзовий призер чемпіонату України U-14 (2014 року), чемпіон України U-15 (2015), U-16 (2016), U-17 (2017) та U-19 (2017), гравець юнацької збірної України і Юнацької Ліги УЄФА. Він же і став переможцем. Білошевського привітав півзахисник «Динамо» Віталій Буяльський та вручив «Золотий м’яч ДЮФЛ».

- Відчуваю змішані емоції, адже це моя перша нагорода за «Динамо». Не думав, що переможу, тому вдвічі приємно. До цієї нагороди мене підштовхнули батьки, адже саме вони підтримали мене у бажанні займатися футболом – поділився емоціями Богдан.

U-17. Найкращі гравці атакуючого плану

У цій номінації переміг Владислав Супряга («Дніпро-1»). Його ім’я озвучив знаменитий у минулому футболіст збірної СРСР та «Динамо», володар Кубка Кубків Володимир Безсонов. А із нашої команди у топ-трійці був бронзовий призер чемпіонату України U-14 (2014 року), чемпіон України U-15 (2015), U-16 (2016), U-17 (2017) та U-19 (2017), а також найкращий гравець фінальних турнірів чемпіонату України U-15 та U-17, гравець юнацької збірної України і Юнацької Ліги УЄФА Георгій Цитаїшвілі.

У сезоні-2016/2017 за ініціативою ДЮФЛУ відбувся дебютний чемпіонат України U-19 (перша ліга). За підсумками цього турніру номінанти також отримали свої нагороди. Тут найкращим гравцем оборонного плану став Ілля Никитенко («Черкаський Дніпро»), який з нинішнього сезону виступає за «Верес» (Рівне). Нагороду переможцю вручив один з найкращих півзахисників СРСР, олміпійскій чемпіон Сеула-88, екс-гравець «Динамо» і збірної Союзу Олексій Михайличенко.

А найкращим гравцем атакуючого плану було визнано ще одного представника команди «Черкаський Дніпро» Олексія Передерія. Його ім’я оголосив нападник «Динамо» 80-х, володар Кубка Кубків Вадим Євтушенко, відкривши завітний конверт із прізвищем.

Наприкінці урочистої частини до переможців, номінантів та усіх присутніх з привітальним словом звернувся президент ФФУ Андрій Павелко, а також від імені наставників збірних України різних вікових категорій наставник молодіжної збірної Олександр Головко, побажавши усім переможцям та номінантам успіхів, прогресу та професійного зростання.