Підбивати підсумки невдалого сезону і знаходити винуватців в більш широких масштабах керівництву киян ще доведеться, ми ж акцентуємо увагу на невдахах вчорашнього конкретного матчу, програного «Шахтарю» з рахунком 0:2 і без особливих шансів на більш вдалий підсумок.
Без кого «Динамо» може цілком обійтися після вчорашньої поразки? Чию відсутність не помітять в наступному сезоні кияни? У нас є одразу декілька кандидатур.
Тамаш Кадар. Угорський захисник не вперше доводить свій низький рівень і нездатність стабільно відіграти повний матч, якщо проти «Динамо» виходить сильний опонент. Кадар в основі у топ-матчі – запорука «пожеж» у захисті київської команди, то ж тримати на контракті таку «ходячу біду» наступного сезону немає жодного сенсу.
Тамаш не вміє читати гру, не орієнтується у швидкому футболі, коли такий нав'язується суперником, помиляється з вибором позиції. Як результат – оборону «Динамо» раз по раз «розрізають» немов масло гарячим ножем. У фіналі Кубку з «Шахтарем» згаданих вище ситуацій було вдосталь, і дивно, що тренерський штаб «Динамо» не помічав цієї слабкої ланки в своїй обороні і не замінив Кадара.
Денис Бойко. Чутки про те, що керівництво «Динамо» хоче підписати Дениса на постійній основі, трохи бентежать. Так, Бойко – непоганий воротар, так, він фіналіст Ліги Європи, але прямо зараз – це невпевнений у собі голкіпер, який після кризи в кар'єрі ніяк не знайде свою гру і помиляється надто часто як для рівня гранда УПЛ.
Якщо раніше головною проблемою Дениса була гра на виходах при високих подачах, то у фіналі Кубку з «Шахтарем» голкіпер ще і з вибором позиції при прямому ударі зі штрафного помилився. Удар Ракицького, який трансформувався у другий гол «гірників» був сильним, але не смертельним, втім Бойко його саме таким і зробив, невдало обравши позицію (і, здається, ще і не чітко вибудувавши стінку).
Можливо, за літо Денис набереться впевненості і в наступному сезоні це буде вже інший воротар. Але де гарантії, що ситуація не повториться? Можливо, «Динамо» не варто довірятися фортуні, а краще пошукати іншого воротаря на роль основного?
Дьємерсі Мбокані. Якщо на початку сезону це був найпотужніший і найкращий за класом форвард «Динамо», який приніс киянам виїзну перемогу над «Шахтарем» в першому колі, то зараз Мбокані – це вже відрізаний від команди шматок і гравець, якому взагалі немає діла до «Динамо». Що символічно, такий висновок можна зробити по матчу із все тим же «Шахтарем».
Можливо, Дьємерсі вважав, що його варто було випустити зі старту у кубковому фіналі, проте хто заважав йому довести свої претензії на основу, з'явившись на заміну? Якщо такі претензії взагалі були. Не виключено, що думками конголезець вже десь в іншому клубі. І керівництву «Динамо» залишається лише матеріалізувати думки футболіста.
Йосип Пиварич. По цьому гравцю все не так категорично. В переважній більшості матчів хорват діяв непогано і вчорашня груба помилка у фіналі, коли Йосип «заблукав» під час першого забитого голу «гірниками» – не дуже типова для Пиварича. Втім, побоювання щодо лівого бека у «Динамо» присутні, і не дивно, що зараз кияни шукають виконавця на цю позицію. Зокрема, говорять про аргентинця Фабрісіо Ангілері. Може Пиварича й не треба гнати в шию вже влітку, але гарна конкуренція хорвату б точно не завадила.
Олександр Хацкевич. На захист Хацкевича можна сказати, що він пропрацював лише один сезон і що він допомагає розвиватися молоді «Динамо».
Але є і низка негативних факторів у оцінці його роботи, і головні з них - відсутність трофеїв, а також невміння справлятися з важкими ситуаціями. Пропущений гол майже завжди стає для «Динамо» вироком. Характер команда демонструє надто рідко, якщо порівнювати реальність з очікуваннями. Особливо, якщо згадати те, який характер мав сам Хацкевич як гравець, а також його помічники. На тренерській лаві у них не так часто виходить збирати волю в кулак... відставка Хацкевича та його штабу не стане сюрпризом на фоні «порожнього» сезону.
Степан Казимер
чак