Легіонери «Динамо» і бразильці «Шахтаря». Колишні і нинішні гравці Прем'єр-ліги на ЧС-2018

Динамо Київ 9 Червня, 08:29
Хто з іноземних футболістів, які в різні часи виступали в українській Прем'єр-лізі, цього літа зіграють на чемпіонаті світу?

Світова першість стартує вже 14 червня і більшість збірних визначилися з остаточними заявками на турнір. Заміни можуть трапитися лише в тому випадку, якщо станеться форс-мажор і хтось отримає травму. У зв'язку з наближенням чемпіонату світу ми вирішили з'ясувати, хто з гравців, які виступали в чемпіонаті України, візьме участь в мундіалі. Так би мовити, щоб був привід повболівати за «своїх».

Бразилія (5 гравців)

Вся п'ятірка складена з колишніх і нинішніх гравців Шахтаря. Фернандіньо, Вілліан і Дуглас Коста по черзі виїжджали з України в провідні європейські чемпіонати і тепер регулярно викликаються в збірну. У хавбека Манчестер Сіті 43 матчі за селесао, два голи і чотири ассисти. Вілліан за 56 поєдинків вісім разів відзначився і віддав 12 результативних передач. Коста відіграв 24 зустрічі, тричі забив і чотири рази асистував партнерам.

Новоспечений гравець МЮ Фред вперше потрапив в національну команду в 2014 році і за цей час виходив на поле вісім разів. Одним з представників УПЛ на ЧС-2018 буде Тайсон, у якого сім матчів і один гол за збірну.

Хорватія (4)

В українському чемпіонаті завжди вистачало хорватських гравців. Вже давно за національну команду грають Домагой Віда, Іван Стрініч і Нікола Калінич. У колишнього захисника Динамо на носі другий чемпіонат світу в кар'єрі. Сумарно Віда відіграв за картатих 58 матчів і забив два голи. Екс-дніпрянин Стрініч за весь час провів 42 поєдинки і заніс до свого активу три ассисти. Його колишній одноклубник Калінич зіграв 40 матчів і має 15 + 3 за системою «гол + пас».

Йосип Пиварич дебютував за збірну в 2013 році, але лише в останні роки регулярно отримував ігрову практику. Всього у захисника Динамо 19 поєдинків за команду і дві результативні передачі. Піваріч - другий гравець УПЛ, який виступить на мундіалі.

Польща (1)

У заявку Білих орлів потрапив Лукаш Теодорчик, який захищав кольори Динамо в 2014-16 роках. Нападаючий перебрався в Андерлехт, за який грає цілком успішно. За збірну Тео провів 15 матчів, відзначився чотири рази і оформив два ассисти.

Марокко (1)

У 2013 році Динамо придбало у Монпельє яскравого представника Ліги 1 - Юнеса Беланда. Більш того, півзахисник мав досвід виступу за збірну Франції U-20. Однак в Києві у Юнеса Беланда не склалося, він пробував себе в оренді в Шальке і Ніцці, а після остаточного відходу з Динамо виявився в Галатасараї. З 2010 року Юнес виступає за збірну Марокко: відіграв 38 матчів, в яких забив три м'ячі і віддав дві гольові передачі.