У київського Динамо - величезний досвід ігор на міжнародній арені. Знайшовся в біографії столичного гранда і випадок, схожий на сьогоднішню ситуацію з Аяксом. Правда, кінцівку історії сьогодні хотілося б підправити ...
В кінці 2002 року підопічні Олексія Михайличенка в 1/16 фіналу Кубка УЄФА наткнулися на Бешикташ. Турецький клуб тоді тренував майбутній наставник Шахтаря - Мірча Луческу. У Стамбулі кияни першими забили (Діого Рінкон), але вже через хвилину рівновагу було відновлено. А після ближче до кінця поєдинку Бешикташ забив ще двічі - 3:1.
Матч-відповідь у Києві проходив в не найкращу пору для футболу - 12 грудня. На морозному полі суперники зіграли внічию 0:0, і Динамо завершило євросезон.
Схожа ситуація була і у Дніпра - майже на 20 років раніше. У сезоні-1984/1985 в 1/8 фіналу Кубка чемпіонів дніпряни програли в гостях болгарському Левскі-Спартак - 1:3. Причому теж забили першими (Геннадій Литовченко). Але на своєму полі підопічні Володимира Ємця вже до 24-й хвилині відіграли два м'ячі фори. Крім Олега Тарана та Віктора Кузнєцова ніхто більше голами не відзначався - 2:0. І Дніпро пішов далі - до чвертьфіналу.
Українські клуби в єврокубках після 1:3 в гостях у двоматчевій дуелі
1984/1985
КЧ Дніпро - Левскі-Спартак (Болгарія) 1:3, 2:0 +2002/2003
КУ Динамо - Бешикташ (Туреччина) 1:3, 0:0 -