«Динамо» і хронологія клубних антирекордів сивої давнини і доби незалежності

Динамо Київ 24 Вересня, 12:59
Розгромна перемога «Динамо» над «Десною» в неділю поставила крапку в безвиграшній серії киян, яка тривала рекордні шість матчів

Про те, що Динамо перетнуло межу і встановило клубний антирекорд з моменту утворення Прем'єр-ліги, ми вже говорили. На радість київських уболівальників, ця серія, що почалася 22 серпня, обірвалася. Останній поєдинок в ній відбувся 20 вересня - в Лізі Європи з Астаною. У шести іграх підопічні Олександра Хацкевича зазнали двох поразок і чотири рази задовольнялися нічиєю.

Ми копнули глибше. До самого дна. Але про нього трохи пізніше.

Антирекорди Динамо в епоху незалежності

Після розвалу СРСР в чемпіонаті України динамівці спочатку вкрай рідко дозволяли собі провали. Максимум - три матчі поспіль без перемог. У 1992 році таке двічі вийшло у Анатолія Пузача. У 1995-му - один раз у Володимира Онищенка, що коштувало йому посади головного тренера.

Планку антирекорду в 1996 році підняв Йожеф Сабо - чотири матчі без перемог. Пізніше його повторили Валерій Лобановський (1997) і Олексій Михайличенко (2003-2004).

А в 2007-му нову позначку подолав Анатолій Дем'яненко. На старті сезону його команда зіграла внічию з Шахтарем у матчі за Суперкубок (2:2). А потім тричі розписала нічию в чемпіонаті (Шахтар - 1:1, Арсенал - 2:2, Чорноморець - 0:0) і було бита Дніпром (1:3).

Антирекорд протримався 11 років з хвостиком.

За цей час повторити серію Дем'яненка не вдавалося нікому.

А ось до серії Сабо, Лобановського і Михайличенка (чотири матчі без перемог поспіль) добиралися п'ять разів. По разу - Валерій Газзаєв (2010), Сергій Ребров (2016) і Олександр Хацкевич (2017). Двічі - Олег Блохін (2012 і 2012-2013).

Антирекорди Динамо за радянських часів

Шість матчів поспіль без перемог Динамо іноді видавало навіть за часів гегемонії. Наприклад, в неймовірно вдалому сезоні -1986 з 31 серпня по 26 вересня кияни сім поєдинків не могли виграти. У їх числі - дві зустрічі Кубка Федерації (щось на зразок радянського аналога Кубка ліги), в якому Валерій Лобановський задіяв резервістів і дублерів. Але навіть якщо ці дві цілком офіційні ігри винести за дужки, виходить серія з п'яти зустрічей.

Траплялася серія з шести матчів без перемог в 1987-му і 1988 роках. Останню Динамо видало в 1990-1991 роках під керівництвом Анатолія Пузача.

Давним-давно зустрічалися серії з десяти матчів (1940, 1953, 1958), але був в історії найтитулованішого клубу України і просто кошмарний період.

Ось тепер - про дно.

З 27 травня 1945 року по 7 червня 1946 роки команда не могла виграти 28 (!) Матчів. Сім нічиїх і 21 поразки, різниця м'ячів 13-65.

У чемпіонаті-1945 динамівці під керівництвом Льва Корчебокова взагалі оформили тільки одну перемогу в 22 турах (у другому за рахунком) і дивом не опинилися в першій лізі.

У сезоні-1946 чорна серія продовжилася. Корчебоков пішов 20 травня 1946, команду прийняв Антон Ідзковський. А в червні з Москви прислали ще одного фахівця - теоретика Бориса Апухтіна, з ним вдалося виграти пару матчів і перервати серію. Але чемпіонат кияни завершили на останньому місці і не опинилися в першій лізі лише завдяки розширенню елітного дивізіону ...