«Хтось із багатих людей України купує клуб, ставить туди в управління тих, кого він вважає за потрібне. І потім, залежно від власних амбіцій, бажання підняти свій власний громадський імідж, іноді, правда, і від щирої любові до футболу, розвиває клуб, і прагне досягти з ним спортивних успіхів. Але олігарх може збанкрутувати, може втекти за кордон або у нього просто зникає інтерес до футболу, і він забуває про команду.
«Треба зістрибувати з «олігархічної голки» у футболі! Нескінченно сидіти на «голці» олігархічних вливань не можна!» - підкреслює Хамаєв.
Зважаючи на об'єктивні причини, український футбол не в змозі окупити себе, пише журналіст.
«У нас не склалося з ринком телевізійних прав, бідне населення, яке не може дозволити собі дорогі квитки, наші розцінки на рекламу і товари істотно нижче зарубіжних.
У той же час сучасний футбольний клуб, який претендує на виступ на європейському рівні, об'єктивно повинен мати річний бюджет у районі щонайменше 6-7 млн євро. Для того, щоб отримати від атестаційного комітету Федерації футболу України ліцензію на виступ в УПЛ, клубу необхідно забезпечити виконання низки детально прописаних вимог, на що потрібно щонайменше півмільйона євро.
На сьогодні в Україні існує приклад клубу без олігарха. Йдеться про народний клуб «Металіст 1925».
Нагадаю, що влітку 2016 року з карти професійного футболу України зник ФК «Металіст» (Харків). Причина - власник клубу перестав фінансувати ФК.
«У серпні 2016 року збиралися люди, які вірили, що можна колективом небайдужих уболівальників створити команду. Було вирішено засукати рукава і спробувати створити новий клуб. І це вийшло. Зараз засновниками клубу, який пройшов шлях від аматорської ліги України до Першої професійної ліги, є 17 фізичних осіб та дві юридичні особи. Залучені спонсори, рекламодавці, продаються квитки на матчі, і реалізується атрибутика».
Приклади діяльності таких клубів доводять, що український футбол може існувати без олігархів.
«Муніципальні вкладення або об'єднання уболівальників - усе це вже працює у Європі. У процесі децентралізації та розвитку громадянського суспільства в Україні з'являться інші форми підтримки футбольних клубів, крім доброї волі олігархів», - резюмував він.