«Динамо» заб'є зі стандарту і пропустить перед перервою. Про що говорять цифри напередодні Класичного

Динамо Київ 3 Листопада, 13:21
Перед черговою серією протистояння між «Шахтарем» і «Динамо» UA-Футбол дивиться на битву з боку цифр, які обидві команди показують в поточному чемпіонаті. Без суб'єктивних аргументів ми вирішили довіритися статистичними показниками.

— донеччани, в принципі, добре виглядають в обох таймах, однак ударніше для «гірників» вдається перша 45-хвилинка. Наприклад, з 34 голів в поточному чемпіонаті 18 були забиті до перерви, 16 - після. Що цікаво, після жовтневої паузи на матчі збірних, «гірники» три з чотирьох своїх голів забивали після перерви. «Динамо» в плані результативності краще вдаються другі тайми: 7 голів до перерви і 8 після. Різниця невелика, але достатньо згадати, що у жовтні «Минаю» всі три і один із двох «Ренну» кияни провели якраз після 15-хвилинної паузи.

— зворотна історія з пропущеними м'ячами, що в тому числі підтвердили матчі Кубка країни, які відбулися в мід-уїк. «Шахтар» більше пропускає після перерви, «Динамо» - до. «Олімпік» в середу двічі забити земелям зумів якраз після 46-ї хвилини, кияни від «Миная» пропустили на 21-й.

— «гірники» - найрезультативніший клуб Прем'єр-ліги на відрізку з 30 по 45 хвилини. На цей час припадає майже третина всіх голів команди в УПЛ. Тим часом, «Динамо» з 20 хвилини до настання перерви в цьому чемпіонаті пропустило 4 з 5 своїх м'ячів (плюс «Минай»).

— відмінна риса киян - низька результативність на початку таймів. Чомусь команда Олександра Хацкевича довго входить у гру, забивши всього по голу в перші 15 хвилин першого і другого таймів.

— «Шахтар» і «Динамо» - єдині команди, які в цьому сезоні пропускали тільки з меж штрафного. До речі, в очних протистояннях останній, хто здалеку відзначався, Ярослав Ракицький - 9 травня у фіналі Кубка України захисник «гірників» пробив Дениса Бойка ударом зі штрафного.

— головна фішка «Динамо» - голи зі стандартів. 6 з 15 результативних ударів починалися після кутових, штрафних або пенальті. Вище показник тільки у трьох команд УПЛ: «Олімпіка», «Чорноморця» і «Олександрії». До слова, пропустили кияни зі стандартів лише раз і частіше доводиться виймати м'яч із сітки після ігрових комбінацій. Наприклад, «Львів» і «Минай» забивали після швидких відривів. Причому, гол закарпатців в силу свого рівня важко навіть назвати в контратаці, але обороні киян це все одно не допомогло.

— «Шахтар» і «Динамо» найкращі в УПЛ по середній кількості за матч: ударів, ударів у площину, гольовими моментами, ТТД і кутовим.

— окремо відзначаємо лідерство «Шахтаря» і «Динамо» за показником володіння м'ячем. Тільки три клуби на всю УПЛ тримають у себе м'яч більше половини ігрового часу: «Ворскла» (52%), «Динамо» (58%) і «Шахтар» (67%). Але це насправді так собі перевага. Наприклад, в матчі першого кола між киянами і донеччанами «біло-сині» тримали м'яч лише 34% ігрового часу (жахливі 17 хвилин за весь матч, який тривав майже 100 обертів секундної стрілки). Навіть у «Чорноморця» в середньому за одну гру м'яч в ногах буває частіше.

— «Шахтар» найгірша команда УПЛ за кількістю відборів, перехоплень і підбирань. Для порівняння, у «Динамо» в ТОП-20 найкращих гравців УПЛ за підбираннями Кадар, Кендзьора і Буяльський. До речі, в першому колі кияни практично начисто виграли у своїх донецьких колег за кількістю відборів і перехоплень.

— чотири останні матчі на всеукраїнському рівні (Кубок, Суперкубок, чемпіонат), коли «Шахтар» не зміг забити, були проти «Динамо».