Дев'ятого жовтня 1999 збірна України провела один з найбільш знаменних своїх матчів, а її багаторічний лідер Андрій Шевченко забив один з найбільш пам'ятних своїх м'ячів. Знаменних - не означає яскравих і впевнених, а пам'ятних - не означає ефектних. І все ж саме з таких поєдинків, саме з таких голів пишеться історія футболу.
Програючи в Москві збірній Росії з мінімальним рахунком у відбірковому матчі Євро -2000, «синьо-жовті» ризикували залишитися на третьому місці в групі, пропустивши вперед не тільки господарів, але і Францію. Йшла 88-а хвилина гри, коли півзахисник росіян Олексій Смертін сфолив на Сергії Мізині. Здавалося б, ситуація тривіальна - порушення було з розряду «тактичних», у самої бровки.
До м'яча підійшов Андрій Шевченко. Короткий розбіг, різаний удар. Для нас політ снаряда тривав неймовірно довго, для суперників ж усе сталося в долі секунди: голкіпер Олександр Філімонов без особливих зусиль зловив м'яч, але якось незграбно завалився на спину, упустивши його - вже за лінією воріт. Вражені гравці російської команди, до бровки мчать наші, що поспішають затискати і розцілувати Шеву! І - шалені крики у сотень тисяч екранів (по собі суджу).
- Сьогодні була важка гра, думаю, про це зайвий раз говорити не потрібно, - сказав Андрій у спілкуванні з пресою після гри. - Сил витрачено дуже багато. Але головне - ми домоглися позитивного результату...
- Вас назвали рятівником України, ви згодні з цим твердженням?
- Я просто виконував свою роботу, адже форвард зобов'язаний забивати, чи не так?
- Ви вже не перший раз забиваєте голи практично з однією і тієї ж точки у відповідальних поєдинках. Причому деякі називають їх нелогічними .
- Я вважаю, що гол вже сам по собі - наслідок логік, а як він забитий - це вже справа п'ята ...
А ось характерні витяги з матеріалів деяких російських ЗМІ.
- Сьогодні була важка гра , думаю , про це зайвий раз говорити не потрібно , - сказав Андрій у спілкуванні з пресою після гри. - Сил витрачено дуже багато. Але головне - ми домоглися позитивного результату ...
- Вас назвали рятівником України , ви згодні з цим твердженням?
- Я просто виконував свою роботу , адже форвард зобов'язаний забивати , чи не так?
- Ви вже не перший раз забиваєте голи практично з однією і тією ж точки у відповідальних поєдинках. Причому деякі називають їх нелогічними .
- Я вважаю , що гол вже сам по собі - наслідок логіки , а як він забитий - це вже справа п'ята ...
А ось характерні витяги з матеріалів деяких російських ЗМІ.
«Прилетіли на гру з Ялти прем'єри обох країн - Валерій Пустовойтенко та Володимир Путін - заглянули спочатку в українську роздягальню, потім у російську. Одних привітали, інших намагалися втішити. Путін сказав, що тепер треба переживати за збірну України, яку чекають стикові матчі... »(«Праця»).
«Так, Філімонову зараз не позаздриш, йому зараз нестерпно важко. Але не важче, ніж усім нам. Справа не в тому, що ми не потрапили на чемпіонат Європи, а в тому, що ми програли матч , який повинні були виграти будь-якою ціною, і програли тому, кому програвати не мали права. Втішити нас тепер може тільки поразка українців у стикових іграх за вихід у фінальну частину Євро-2000. Нехай ми помремо разом - як вічні, непримиренні і гідні один одного суперники!»(« Московские Ведомости »).
«Насправді все добре. Просто у Росії немає Шевченка... Поки »(« Московський Комсомолець »).