Ромуальдас Юшка – про підкуп в грі з «Динамо», вдячного Сьоміна і курйозний момент із Блохіним

Динамо Київ 9 Січня, 20:24 1424
Ромуальдас Юшка – про підкуп в грі з «Динамо», вдячного Сьоміна і курйозний момент із Блохіним | 19-27
Відомий радянський суддя, колишній гравець харківського «Металісту» та львівського СКА, а нині інспектор Федерації Футболу Литви розповів про цікаві факти з історії його кар'єри.

- Кажуть, у вас одного разу виник цікавий епізод з Олегом Блохіним.

- Нападник Динамо отримав звання найкращого гравця Європи і його ім’я знав увесь світ. В одному з епізодів він почав апелювати до мене. Тоді я запитав Блохіна: «11-й номер, як ваше прізвище?» Олег не міг повірити, що арбітр його не впізнає і здивовано перепитав: «Що це таке?» Я вирішив використати такий психологічний прийом і запал футболіста відразу зник.

- Критика за межею фолу – буденна річ для суддів. Як ви переживали складні моменти?

- Їх у мене вистачало і я дуже болісно на це все реагував. До мене часто журналісти телефонують і запитують про мою думку щодо спірних епізодів у сучасному футболі. Я завжди відповідаю: «Пролунав свисток? Значить він мав пролунати і суддя не помилився». Або ж навпаки. Повірте, це дуже складно. Тільки не можу зрозуміти, коли за воротами додаткових суддів розміщують. Ви пригадаєте хоч один епізод, коли вони чітко виконали своє завдання? Навіщо вони там?

- Куди більше діалогів у вас було з футболістами. Які найбільше запам’яталися?

- Якось судив поєдинок за участю Локомотива. Москвичі забили гол практично одночасно з моїм фінальним свистком, однак взяття воріт я таки зарахував. Після гри підійшов Юрій Сьомін, подякував за роботу і сказав: «Хоч один нормальний суддя до нас прихильно поставився».

- Джентльменство на полі – невід’ємна складова футболу. Кого можете назвати зразковим футболістом в контексті чесної гри?

- Першими на згадку приходять динамівці Володимир Веремєєв та Володимир Мунтян. Завжди коректні, справедливі і чесні футболісти. Такі люди мені імпонували.

- Для вас Кайрат пам’ятний скандальним матчем з Динамо...

- Так, неприємна історія. У 1988-му казахи намагалися врятуватися від вильоту з Вищої ліги, а кияни боролися за чемпіонство. Перед грою до мене підійшов інспектор і сказав, що потрібно допомогти Кайрату. Мовляв, погано буде, якщо команда вилетить з еліти. Це все коштувало неабияких нервів і переживань, проте я зберіг свою честь і обличчя та відсудив абсолютно чесно. Динамо здобуло впевнену перемогу з рахунком 3:0, а Кайрат в підсумку вилетів у нижчий дивізіон.

- Після гри проблем не було?

- Я запам’ятав інше – до нас підійшов Валерій Лобановський і подякував за чесну роботу. Такі добрі слова – чи не найприємніше у суддівстві.