Шкала оцінок у нас стандартна, п’ятибальна. Поїхали:
Максим Коваль: Олександр Шовковський свого часу казав, що воротар стоїть у воротах, щоб виручати. Так от Максим у цьому матчі кілька разів виручав «Динамо», у притаманному для себе стилі, виходячи далеко від воріт та допомагаючи своїм захисникам, він фактично грав на позиції останнього захисника. До речі, у схожому стилі грає й кіпер мюнхенської «Баварії» Мануель Нойєр. У голі, пропущеному динамівцями, немає провини Максима, тут скоріше винна квола гра опорників та оборони, та й індивідуальну майстерність такого виконавця, як Антонов не будемо виключати. Загалом, кіпер «Динамо» не мав у цьому матчі роботи, та якщо й мав, то справлявся з нею. Оцінка: 4 бали.
Євген Макаренко: У цьому матчі Євген зіграв, м’яко кажучи, не дуже добре: більшість атак одеситів проходила через його фланг. Він часто втрачав позицію, бігаючи в атаку. Багато фолив і ледь не «напрацював» на вилучення. Але забитий гол не дає нам його так жорстко розкритикувати Євгена. Хоч він, напевно, провів найгірший свій матч у футболці «Динамо». Оцінка: 4 бали.
Александар Драгович та Домагой Віда: гру центрбеків сьогодні знову оцінюємо у комплексі. І цей матч оборона зіграла провально вже звично за відсутності Євгена Хачеріді. Але не настільки погано, як у матчі з «Шахтарем». У звітному поєдинку значно частіше помилявся саме Драгович, тоді як Віда грав доволі впевнено, як для себе, та хоча б намагався «не вдарити в бруд обличчям». Александар же у цьому матчі робив все, що не можна робити захисникам: віддавав незручні передачі на голкіпера, обрізався в центрі поля, втрачав позицію, губив гравця за якого був відповідальний при розіграші стандарту і цей список можна продовжувати ще довго. Кажуть, що Драгович цікавить «Барселону»? Так от: він там згодиться лише для дублюючого складу, і то не факт… Загалом, провальний матч для оборони «Динамо». Оцінка: 3 бали.
Даніло Сілва: цей матч бразилець зіграв доволі посередньо: наче непогано оборонявся, і стримував швидкого Окріашвілі, але не було помітно його фірмових підключень до атак. А без підтримки Даніло атаки правим флангом відверто не йшли, адже «Чорноморець» дуже компактно грав у обороні. Зважаючи на непогану гру в обороні, та відверто погану в атаці, оцінка цього футболіста: 3,75 бала.
Огнєн Вукоєвіч: цей сезон хорвата у Києві сміливо можна вважати провальним. Всі його вдалі матчі цього сезону можна перерахувати на пальцях однієї руки. Напевно, дається взнаки вік. Він намагається діяти виважено й академічно, що неприпустимо на його позиції. Опорний півзахисник має бути швидкою, безстрашною людиною з палаючими очима. Огнєн же вже втратив свій молодий запал і зараз у своїх діях він дуже нагадує сербського захисника «Манчестер Юнайтед» Неманію Відіча. Серб, як і наш хорват, чудово грає при позиційній атаці, але у швидкості програє майже всім суперникам. Будемо відвертими: Вукоєвіч зараз просто дограє, і «Динамо» потрібно терміново шукати нового молодого «опорника» руйнуючого типу. Оцінка: 3 бали.
Денис Гармаш: Денис у цьому матчі номінально розташовувався поряд з Огнєном Вукоєвічем, тобто також був опорним півзахисником. Але впродовж першого тайму його можна було помітити у захисті, іноді українець навіть опинявся на вістрі атак, на місці Дьємерсі Мбокані, останній у такому випаду відходив глибше. Якщо відміряти відстань, яку пробігли футболісти протягом матчу, то, напевне, б виявилось, що Денис пробіг набагато більше за інших. Таким-от всюдисущим був український Стівен Джерард (так Дениса часто-густо називають вболівальники) протягом звітного поєдинку. Але цього виявилось замало для перемоги біло-синіх. Оцінка: 4 бали.
Джермейн Ленс: якщо подивитись на гру цього виконавця за збірну Нідерландів та за київське «Динамо», то ми помітимо суттєву різницю у самовіддачі гравця. У Києві, на відміну від збірної він грає без жодного бажання проявити себе. Цей матч не став виключенням. Про нього навіть нема чого суттєвого сказати. Голландець був абсолютно пасивним, за що й був замінений на Олега Гусєва. Єдине, що мені вдалося побачити – те, що він часто зміщувався ближче до центру, й іноді навіть був на вістрі атаки. Але, зважаючи на його пасивність та небажання битись на полі, його оцінка: 3 бали.
Юнес Беланда: марокканець у цьому матчі явно не бажав битись та щось комусь доводити. Юнес грав на так званих «чистих м’ячах», і не працював у відборі (вже котрий раз про це «кричить» преса). Виникає логічне запитання до тренерського штабу киян: «Чому Роман Безус вийшов на поле лише на 84-ій хвилині?». Я погоджуюсь зі словами Йожефа Сабо, про те, що Беланда не підходить «Динамо». У цьому матчі він лише зміщувався у фланг та подавав на Дьємерсі Мбокані, а це не гра рівня такого гравця, як Юнес. Його оцінка: 3 бали.
Андрій Ярмоленко: це, напевно, найбільш суперечливий персонаж цього матчу. З одного боку, він надзвичайно старався й дуже хотів допомогти команді, а з іншого – в нього нічого не виходило. Впродовж матчу він часто зміщувався ближче до центру, залишаючи на фланзі Юнеса Беланда чи Даніло Сілву. Загалом, йому дуже важко дорікнути у недостатній самовіддачі, але в нього можна «кинути камінь» за те, що він знаходиться у поганій фізичній формі. У кінці матчу Андрій трохи загубився на полі через те, що опустився на позицію, на якій впродовж матчу грав Денис Гармаш. Загалом, не найкраща гра Андрія у цьому сезоні, тому його оцінка: 3,75 бали.
Дьємерсі Мбокані: гра цього футболіста у звітному матчі викликала багато запитань. Найголовніше з них: чому він відтягувався ближче до своєї половини поля, а іноді навіть діяв у якості опорного півзахисника? Взагалі то, він фактурний форвард, який тільки й має стояти у чужій штрафній, та чекати передачу. З передачами проблем у киян у цьому матчі не виникало. Вони тільки те й робили, що закидали м’яч у штрафну в пошуках конголезця, якого там й близько не було. А ці «закидушки» ставали легкою здобиччю для кіпера господарів Дмитра Безотосного. Отже, його оцінка: 3,5 бали.
Парадоксально, але більше за всіх гравців, які вийшли на заміну, проявив себе Роман Безус, якому довірили лише шість хвилин часу. Роман, вийшовши на заміну, приніс у гру «Динамо» якусь іскру, котрої киянам не вистачало впродовж матчу. Більше того, якби українець не вийшов на поле, то ми б і не побачили голу. Загалом, Роман показав, що він може зіграти краще за Юнеса Беланда і він готовий боротися з ним за місце в основі. Отже, за ті шість хвилин він приніс «Динамо» стільки користі, скільки й Беланда за весь час свого перебування на полі. Оцінка: 4 бали.
Решта ж замін від Сергія Реброва не спрацювали так, як остання. Ні Олег Гусєв, ні Браун Ідейє не зуміли ввійти у гру так, як це зробив Роман Безус. Так, вони теж старались, але, на жаль, це не принесло успіху ні їм, ні команді.
Загалом, команда у цьому матчі старалася й була достойна кращого результату. Але маємо те, що маємо. І після цієї нічиєї, яка для нас дорівнює поразці, ми залишаємося без шансів на друге місце та з доволі примарними шансами навіть на бронзу.
Тарас Панченко