Тарас Степаненко став першим гравцем донецького «Шахтаря», який висловився про ситуацію в країні. У коментарі «Обозревателю» півзахисник збірної України висловив упевненість, що більшість людей на Сході за єдину і неподільну Україну, проти насильства і втручання в наші справи іноземних держав.
- Я за мир! Так, нехай у наших людей різні погляди на історію, культуру і політику, але це не повинно заважати їм знаходити спільну мову і продовжувати жити разом. Я вважаю, людей просто накрутили. У питанні з тією ж мовою.
- Ви вважаєте, що це реальна проблема? Особисто стикалися з нею?
- Ні. Думаю, в побуті ні у кого таких проблем не виникає. Але люди хочуть зробити російську мову другою державною. І чому б їм не піти назустріч? Упевнений, напруженість відразу вщухне. Моя позиція - потрібно провести вибори, отримати нову владу і почати реформи. У тому числі й реформи з питання мови.
- Думаєте, озброєним людям, які в Донецькій області захоплюють адміністративні будівлі, буде достатньо реформи мови?
- Я противник всіх цих захоплень. І взагалі не знаю, що це за люди в центрі Донецька, чого вони хочуть. Мене бентежить вже те, що вони всі в масках. Немов ми не в Україні, а десь в Сирії або Палестині. Раз вони ховають свої обличчя, значить, їм є, що приховувати. Хороші справи в масках не роблять. Я проти зброї, проти вбивств і проти того, що гинуть люди, як нещодавно в Одесі.
- Одна з цілей цих людей - відділення Донбасу від України і створення так званої донецької незалежної республіки.
- Все це лише спосіб посварити людей. У переважній більшості люди на Сході за єдину і сильну Україну. З сильною армією і органами правопорядку. І щоб ніхто в наші справи не втручався, ніяка країна не має права нам диктувати свої умови.