На трибунах «Донбас-Арени» стає все тихіше...

Футбол України 6 Травня, 13:23 1102
На трибунах «Донбас-Арени» стає все тихіше...    | 19-27
Всіх бажаючих посмакувати такий собі - «батл» відкритих листів, зі змаганням літературних словосплетінь, розчарую одразу. Мої рядки - не відповідь генеральному директору «Шахтаря» Сергію Палкіну і навіть не користувачу соціальної мережі «Сергей Палкин», це - викладення свого бачення, що зараз відбувається в стосунках футбольного чемпіона України із вже не «Шахтаря», а усього міста Донецьк.



Після того, як у соціальній мережі, на адресу сюжету в програмі «Профутбол», від 27 квітня цього року, відповів користувач - «Сергей Палкин» я довго не міг заснути. «А раптом в суд подасть, за наклеп чи викривлення інформації?» – усю ніч відмахувався від подібних думок-страшилок. А вранці, сів перечитав ще раз його, без сумніву, змістовну відповідь по всіх тезах сюжету і якось одразу заспокоївся.

Користувач соцмережі «Сергей Палкин» вдарив, вочевидь, на його думку, у найвразливіше місце сюжету - приглушування звуку на фразі-кричалці фанів, про лідера однієї країни-агресора. Але вже у наступному абзаці своїх роздумів, сам підказав відповідь. Дозволите, користувач соцмережі - «Сергей Палкин», я - українською? Так ось: «Ви вже пробачте, але ми самі, без підказок будемо визначати, де нам підвищувати, а де приглушувати рівень звуку в сюжетах».

Таким було пояснення користувача соцмережі - «Сергей Палкин» на просте зауваження в сюжеті «Профутболу», що багато новин про ФК «Шахтар» з'являється не на офіційному сайті клубу (що автоматично - не підлягатиме сумніву) а на сторінках соцмережі, під ніком користувача - «Сергей Палкин».

А ось далі користувач соцмережі «Сергей Палкин» просто вражав неординарними здібностями. Зі спини? І впізнати одного з героїв інтерв'ю? Це маю вам зізнатися - талант гідний участі у «Битві екстрасенсів». А якщо може заввиграшки впізнати, користувач соцмережі - «Сергей Палкин», чи не кожного представника трибуни ультрас «Шахтаря», то чому ж тоді заявляє, мовляв дискваліфікували лише сімох? Без сумніву камери стеження на «Донбас-Арені» - найвищого рівня, безліч відеодоказів в Інтернеті, чому тоді справедливе покарання не знайшло усіх, без винятку, порушників правил дисципліни стадіону?

Ну і наостанок, користувач соцмережі - «Сергей Палкин» зізнається, мовляв чув, що в журналістиці варто давати обидві точки зору сторін, що конфліктують. І добре уточнив, що він це - «чув». Бо якби подивився уважніше сюжет, то знайшов би там не одну, і не дві цитати з повідомлення користувача соцмережі - «Сергей Палкин».

Логіка проста, якщо користувач соцмережі - «Сергей Палкин» і генеральний директор ФК «Шахтар - Сергій Палкін - ОДНА І ТА Ж особа, отже, і озвучені цитати в сюжеті і є - ОФІЦІЙНА позиція клубу ФК «Шахтар». Вустами, чи то пак - написані руками його ж офіційного представника - Сергія Палкіна. А значить, і баланс сторін в сюжеті, якщо все ж почути стандарти журналістики - повністю дотримано.

Але так ретельно розбираючи журналістські правила і засади телемонтажу сюжетів, користувач соцмережі - «Сергей Палкин» якось поверхнево пройшовся темами, озвученими в сюжеті. Якщо не наважитися припустити – сором'язливо заглушив їх всередині себе.

Як промовчав він, наприкінці лютого, про вигуки «Беркут, Беркут» впродовж хвилини мовчання на «Донбас-Арені» (не втомлюся наголошувати - ВСІМ жертвам кривавих подій зими 2014 в Україні) так сором'язливо і продовжує мовчати.

Як уникнув користувач соцмережі - «Сергей Палкин» теми засвистування виконання НАЦІОНАЛЬНОГО ГІМНУ, його ж вочевидь рідної країни, так і тримає мовчанку.

І чомусь абсолютно проігнорував користувач соцмережі «Сергей Палкин» мабуть найцікавішу тему пов'язану з ультрас донецького «Металурга». А ситуація, хочу вам наголосити просто-таки - кричуща! Уявіть собі, ультрас донецького «Шахтаря», на виїзному матчі Ліги чемпіонів! Приходять на стадіон суперника у європейському місті. З квитками приходять, все як і належить. А стюарди перед входом в сектор їм:

- Ні хлопці і дівчата, у нас тут хвилина мовчання перед грою передбачена. А ми ж бо знаємо - її в Донецьку полюбляють порушувати. Ми не знаємо, ви конкретно її порушували, не ви, але на трибуни - зась.

- А ми тоді купимо квитки у інший сектор. Стадіон у вас все одно напівпорожній.

- Дзуськи хлоп'ята, вже по рації всім стюардам повідомлено. Покиньте, прошу, територію стадіону взагалі.

Ми можемо уявити подібне на європейському стадіоні, до якого без сумніву належить і «Донбас-Арена»? Навряд. Ми можемо лише уявити, який би здійнявся скандал, після подібного. І без сумніву, на це реагував би не лише менеджмент клубу, а й сам його власник - Рінат Ахметов. Не пустили? Фанів «Шахтаря»? Як? Чому? Хто має таке право?

А ось фанів «Металург» Донецьк, виявляється, - можна. І не просто - не пустити, ані в виїзний сектор ультрас, ані в сектор для звичайних фанів. А просто - не пояснювати їм нічого. А навіщо? Легше ж, викликати бійців спецпризначення і лагідно «попросити» їх покинути навіть територію стадіону. І все - тихо-спокійно. Отак, тихо і сором'язливо проігнорував цю тему у своєму, без сумніву - розгромному повідомленні, на адресу сюжету «Профутболу», користувач соцмережі «Сергей Палкин».

А щоб остаточно розвіяти всі закиди стосовно неупередженості цього сюжету - офіційно повідомляю і заявляю - 30 квітня 2014 року, близько 10 ранку, у робочий для України день, до приймальні генерального директора ФК «Шахтар» Сергія Палкіна відправлено факс від програми «Профутбол». Із пропозицією телеінтерв'ю. Ба, навіть теми у факсі озвучено і перелік питань. Він власне, мало чим відрізняється від викладених тем у сюжеті, але чомусь проігнорованих у відповіді користувача соцмережі - «Сергей Палкин» на адресу «Профутболу». Місце у ефірі для, без сумніву цікавої розмови, із, без сумніву хвилюючими темами, не лише для вболівальників донецького «Шахтаря» - знайдеться! Ось тільки відповіді «Профутбол» і досі не побачив!

Чекаємо. . .

І розмінюватися на чергову відповідь мені, особисто, чи усій програмі «Профутбол», шановний користувач соцмережі «Сергей Палкин», - необов'язково! Достатньо, бодай вряди-годи, знаходити час на пояснення тим десяткам користувачів у коментарях Ваших повідомлень. У тій же соцмережі, які засуджують лайку на трибунах від простих фанів, засвистування ними ж виконання гімну України і порушення дотримання елементарних правил хвилини мовчання. Що вже казати про останні повідомлення де, вболівальники Вашого ж ФК «Шахтар», заявляють про наміри відмовитися від абонементів на наступний сезон і не бажання сидіти у своїх же - іменних кріслах. Як же це, наступного сезону, поясніть, відповідатиме Вашій же попередній цитаті про - «заповнені трибуни і особливу атмосферу «Донбас-Арени», які є предметом гордості вашого ж клубу?»

З повагою до трибуни ультрас ФК «Шахтар», фанів, які НЕ засвистують виконання гімну України, НЕ порушують виконання хвилини мовчання і НЕ лаються на трибунах «Донбас-Арени», журналіст програми «Профутбол» - Костянтин Андріюк.