Олександр Шовковський: «Сподіваюся, що результат у сьогоднішній грі - це тільки початок». ВІДЕО

Динамо Київ 7 Травня, 21:43 2213
Олександр Шовковський: «Сподіваюся, що результат у сьогоднішній грі - це тільки початок». ВІДЕО         | 19-27
Капітан київського «Динамо» Олександр Шовковський дав післяматчевий коментар, в якому розповів про саму гру з «Чорноморцем», про відносини з Сергієм Ребровим та можливість врятувати черговий невдалий сезон.

Що змінилося у грі, в команді можливо?

- По-перше, вимушена пауза була в чемпіонаті пов'язана з пропуском гри з «Арсеналом», яку ми провели досить плідно. Розбирали свою гру, акцентували увагу на тих проблемах, які є і виходячи від цього будували наші тренування. Думаю, що сьогоднішня гра - це результат роботи, яку ми провели напередодні підготовки до матчу.

Перед грою багато говорили, що ця гра одна з найважливіших і може врятувати сезон...

- А тепер наступна гра теж одна з найважливіших. В принципі, ми підійшли до такого настрою, який повинен бути присутнім завжди. Найважливіша гра - яка попереду.

Перше, що впало в очі це те, що «Динамо» різко включалося у відбір після втрати м'яча, чого раніше не було. Це установка тренерів або не все так просто?

- Мало сказати просто, потрібно ще мати навички і допрацьовувати це. Це результат тієї роботи, яку ми провели під час паузи.

Наприкінці першого тайму було неприємне зіткнення, що там сталося?

- Йшов закид на воротарський майданчик і м'яч перелітав через голову захисника і мені потрібно було виходити з воріт. Я випередив групу гравців, нападника, захисника і відбулося зіткнення. Все нормально, робочий момент.

Наскільки для вас було принципово відновитися до кінця сезону?

- Так, я хотів вийти на футбольне поле. Це була одна з моїх маленьких перемог.

Коли ви не грали, то все одно стояли поруч з командою перед матчем. Напевно, хотілося якомога швидше повернуться в гру?

- Я завжди з командою, завжди переживаю за хлопців, за результат. Знаю прекрасно, що означає отримати травму. Переживаю за кожного окремо. Величезне значення має результат, все ж я в команді не перший рік.

Як вам працюється під керівництвом вашого колишнього партнера - Сергія Реброва?

- Ми з Сергієм знаємо один одного досить давно, ще з 1993 року. Коли я прийшов у команду, то він вже там був. Ми розуміємо один одного і багато чого ми з Ребровим обговорювали до його призначення в.о. головного тренера. Погляди співпадають наші і він завжди може покластися на мене. У цьому питанні я досить комунікабельна і розсудлива людина, яка свої амбіції завжди ставить нижче від інтересів команди. Є команда і результат, все це має бути первинним. У Сергія є величезні задатки, що б стати великим тренером великої команди, враховуючи як до нього ставляться хлопці і те, як він розуміє футбол.

Ви до Сергія Реброва звертаєтеся на «ти» або на «ви»?

- Залежно від обставин.

Коли і за яких?

- Коли один на один то на «ти». Коли при команді, то на «ви».

У 2007 році, коли «Динамо» востаннє виграло Кубок України, в команді залишилися три футболісти - ви, Гусєв і Ребров. Пора вигравати кубок знову?

- Пора.

Ваші плани на наступний сезон.

- Я не звик ділитися своїми планами. Хочеш розсмішити Бога, розкажи йому свої плани на завтра.

Що потрібно зробити Реброву, щоб залишитися головним тренером «Динамо»? Хочете цього ви особисто?

- У цьому питанні не все залежить від самого Реброва, хоча я бачу, що він має потенціал.

Гравці кажуть, що зараз змінився мікроклімат в команді, стало спокійніше. Це правда?

- Увага неодноразово акцентувалася на побутових моментах і тренувальному процесі. Мало виходити на поле з палаючими очима, потрібно ще й розуміти, що на футбольному полі робити. Зараз ми відпрацьовуємо такі компоненти, як взаємодія команди при грі в обороні і атаці, швидкий перехід з оборони в атаку і з атаки в оборону. Сподіваюся, що результат у сьогоднішній грі - це тільки початок.

Що відчуває гравець, який довго не грав після травми? Хвилюється ще більше?

- Життя навчило мене відключати емоції.

Автоматизм?

- Свого роду, так. Але це не дуже хороше слово.

Денис Гармаш сьогодні дуже активно грав в атаці. Це була установка тренера?

- Я не буду говорити про установку на гру, але ми напрацьовуємо багато тактичних моментів.

Вам принципово в якому місті зіграти у фіналі?

- Не буду говорити про свої уподобання, але те, що відбувається зараз у нашій країні, нікому не подобається. Думаю, що керівництво ФФУ прийме правильне рішення провести матч там, де це буде повністю безпечно і комфортно для вболівальників та команд.

Чи можна вважати Кубок України трофеєм, який врятує для «Динамо» не надто успішний сезон?

- Безумовно, гра з «Шахтарем» завжди стоїть для нас осібно. Тим більше, у фіналі Кубку. Що ще потрібно?

Виграти?

- Легко сказати виграти, складніше це ще зробити.