Що змінилося у грі, в команді можливо?
- По-перше, вимушена пауза була в чемпіонаті пов'язана з пропуском гри з «Арсеналом», яку ми провели досить плідно. Розбирали свою гру, акцентували увагу на тих проблемах, які є і виходячи від цього будували наші тренування. Думаю, що сьогоднішня гра - це результат роботи, яку ми провели напередодні підготовки до матчу.
Перед грою багато говорили, що ця гра одна з найважливіших і може врятувати сезон...
- А тепер наступна гра теж одна з найважливіших. В принципі, ми підійшли до такого настрою, який повинен бути присутнім завжди. Найважливіша гра - яка попереду.
Перше, що впало в очі це те, що «Динамо» різко включалося у відбір після втрати м'яча, чого раніше не було. Це установка тренерів або не все так просто?
- Мало сказати просто, потрібно ще мати навички і допрацьовувати це. Це результат тієї роботи, яку ми провели під час паузи.
Наприкінці першого тайму було неприємне зіткнення, що там сталося?
- Йшов закид на воротарський майданчик і м'яч перелітав через голову захисника і мені потрібно було виходити з воріт. Я випередив групу гравців, нападника, захисника і відбулося зіткнення. Все нормально, робочий момент.
Наскільки для вас було принципово відновитися до кінця сезону?
- Так, я хотів вийти на футбольне поле. Це була одна з моїх маленьких перемог.
Коли ви не грали, то все одно стояли поруч з командою перед матчем. Напевно, хотілося якомога швидше повернуться в гру?
- Я завжди з командою, завжди переживаю за хлопців, за результат. Знаю прекрасно, що означає отримати травму. Переживаю за кожного окремо. Величезне значення має результат, все ж я в команді не перший рік.
Як вам працюється під керівництвом вашого колишнього партнера - Сергія Реброва?
- Ми з Сергієм знаємо один одного досить давно, ще з 1993 року. Коли я прийшов у команду, то він вже там був. Ми розуміємо один одного і багато чого ми з Ребровим обговорювали до його призначення в.о. головного тренера. Погляди співпадають наші і він завжди може покластися на мене. У цьому питанні я досить комунікабельна і розсудлива людина, яка свої амбіції завжди ставить нижче від інтересів команди. Є команда і результат, все це має бути первинним. У Сергія є величезні задатки, що б стати великим тренером великої команди, враховуючи як до нього ставляться хлопці і те, як він розуміє футбол.
Ви до Сергія Реброва звертаєтеся на «ти» або на «ви»?
- Залежно від обставин.
Коли і за яких?
- Коли один на один то на «ти». Коли при команді, то на «ви».
У 2007 році, коли «Динамо» востаннє виграло Кубок України, в команді залишилися три футболісти - ви, Гусєв і Ребров. Пора вигравати кубок знову?
- Пора.
Ваші плани на наступний сезон.
- Я не звик ділитися своїми планами. Хочеш розсмішити Бога, розкажи йому свої плани на завтра.
Що потрібно зробити Реброву, щоб залишитися головним тренером «Динамо»? Хочете цього ви особисто?
- У цьому питанні не все залежить від самого Реброва, хоча я бачу, що він має потенціал.
Гравці кажуть, що зараз змінився мікроклімат в команді, стало спокійніше. Це правда?
- Увага неодноразово акцентувалася на побутових моментах і тренувальному процесі. Мало виходити на поле з палаючими очима, потрібно ще й розуміти, що на футбольному полі робити. Зараз ми відпрацьовуємо такі компоненти, як взаємодія команди при грі в обороні і атаці, швидкий перехід з оборони в атаку і з атаки в оборону. Сподіваюся, що результат у сьогоднішній грі - це тільки початок.
Що відчуває гравець, який довго не грав після травми? Хвилюється ще більше?
- Життя навчило мене відключати емоції.
Автоматизм?
- Свого роду, так. Але це не дуже хороше слово.
Денис Гармаш сьогодні дуже активно грав в атаці. Це була установка тренера?
- Я не буду говорити про установку на гру, але ми напрацьовуємо багато тактичних моментів.
Вам принципово в якому місті зіграти у фіналі?
- Не буду говорити про свої уподобання, але те, що відбувається зараз у нашій країні, нікому не подобається. Думаю, що керівництво ФФУ прийме правильне рішення провести матч там, де це буде повністю безпечно і комфортно для вболівальників та команд.
Чи можна вважати Кубок України трофеєм, який врятує для «Динамо» не надто успішний сезон?
- Безумовно, гра з «Шахтарем» завжди стоїть для нас осібно. Тим більше, у фіналі Кубку. Що ще потрібно?
Виграти?
- Легко сказати виграти, складніше це ще зробити.