Моралес: «Динамо» досягло дна

Динамо Київ 12 Травня, 15:45 581
Моралес: «Динамо» досягло дна  | 19-27
Відомий український коментатор аналізує 29-ий тур УПЛ і пояснює, чому фінал Кубка України з глядачами - це справа державної ваги.

- Роберто, «Шахтар» - чемпіон. Чи могло бути інакше?

- Чемпіонство «Шахтаря» відбулося не в неділю, а набагато раніше. Титул лежав, а «гірники» його підібрали.

- Вилучення голкіпера «Зорі» на перших хвилинах матчу - заслужене?

- Не думаю, що це такий вже принциповий момент в матчі «Зоря» - «Шахтар». Вилучення в дебюті гри - це, звичайно, мінус. Але «Шахтар» переміг би за будь-яких умов. Не знаю, наскільки «Зоря» могла і хотіла чинити опір.

- «Дніпро» міг втратити другу сходинку, але здобув красиву вольову перемогу в меншості - вже не вперше в цьому сезоні. То, може, дніпрянам завжди виходити на поле вдесятьох? Чому команда грає на максимумі лише тоді, коли загнана в кут?

- «Дніпро» взяв своє. Перемога над «Ворсклою» - це був обов'язок команди. Тут важче пояснити, що відбулося в матчі з «Карпатами» та деяких інших іграх. Ми звикли до успіхів «Ворскли», хоча там не те що зірок немає, а й гравців, які могли б зацікавити вітчизняних грандів. Увесь час грати понад свої можливості - нереально.

- В останньому турі «Дніпро» і «Металіст» зіграють, відповідно, з донецьким «Металургом» і «Ворсклою». Кому буде важче? Хто отримає путівку в Лігу чемпіонів?

- В нас можна повірити майже в усе. Тому я б не казав, що «Дніпро» вже на 100 відсотків - другий. Але такий варіант був би найлогічнішим. «Дніпро» заслужив на Лігу чемпіонів.

- «Динамо» фінішує лише четвертим - новий антирекорд . Чи досягли кияни того дна, з якого почнеться зворотній рух - угору?

- Дивлячись на склад «Динамо» можна сказати, що це - величезний провал. Клуб заплатив за свої помилки. Запрошення Блохіна на тренерську посаду - провал. Власне, той, хто призначив цього спеціаліста-"мотиватора», - сам привів «Динамо» до провалу. Тепер, по-перше, потрібно визначитися з головним тренером. По-друге, належить вирішити питання з окремими футболістами. Склад у «Динамо» хороший, але люди - невмотивовані. Багато-хто себе не бачить у команді - ті ж Беланда, Велозу. Нижче четвертої сходинки «Динамо», звісно ж, не впаде. В наступному сезоні кияни, найімовірніше, будуть вище в турнірній таблиці. Адже в «Металіста» є проблеми.

- Всі матчі туру відбулися без глядачів - лише в Полтаві фан-сектор частково заповнився. Чи була потреба в таких заходах безпеки?

- За великим рахунком це рішення - обгрунтоване. Можливі провокації, диверсії, теракти. Це правда. Але ми не шукаємо виходів із ситуації, а йдемо найлегшим шляхом. Вважаю, що в останньому турі хоча б топ-матчі все ж варто провести із глядачами. Нехай клуби візьмуть на себе організацію безпеки. Міліції в нас немає - це чи не найбільші зрадники. Фінал Кубка України також потрібно провести із вболівальниками - бодай для того, щоб була картинка. Розумієте, ми програємо у пропаганді. Нам як ніколи потрібен позитив, а його немає. Пенсіонери, які перебувають на керівних посадах нашого футболу, - ледацюги. Треба було запропонувати клубам: «Можете гарантувати безпеку на стадіоні - проводьте з глядачами». А вони лише внески збирають. Повноцінний фінал Кубка України має бути політичним рішенням. Це важливо для нашої держави.