Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс після фінального матчу Кубку України, у якому його команда здобула трофей, поділився враженнями від гри, підбив підсумки сезону та висловився щодо подальшої долі Сергія Реброва у «Динамо».
- Ви казали, якщо Ребров візьме цей трофей, ви дасте йому шанс. Ви вже прийняли рішення?
- Емоційні рішення не приймаються. В кінці сезону ми спокійно все обміркуємо, поговоримо, в нас не повинно бути ейфорії від цієї перемоги, тому що ми були мотивовані більш, ніж «Шахтар». Ця перемога потрібна була команді, мені особливо. Я присвячую цю перемогу своїй матері, яку я втратив декілька днів тому. Зараз хлопці порадіють, посвяткують. Швидкоруч такі питання не вирішуються, тому ми з Сергієм сядемо, поговоримо і приймемо взвішене рішення. Але так, як команда грала в першому таймі, мені дуже сподобалося.
- Що ви сказали футболістам в роздягальні?
- Я подякував хлопцям за цю гру, низький уклін їм.
- Сильно зіпсувала настрій кінцівка? Знову Гармаш не стримався, цілою командою його тримали?
- Не можна акцентувати увагу на одному Гармаші, там була серія моментів. Хто спровокував, важко сказати, але це – емоції. Усі хлопці донецького «Шахтаря» підійшли, привітали київське «Динамо», і все керівництво привітало. Треба вміти вигравати, так само із честю програвати, що продемонструвала команда «Шахтаря». Після гри все, що було на футбольному полі – це емоції, не більше. Ніхто з нас не любить програвати. Ми давно нічого не вигравали, тому це якось скрасить наші невдачі останніх років. Це радість вболівальникам, це оптимізм на майбутне. Всі добре знають, що я люблю футбол, але коли футбол не підтримується перемогами, то наступає апатія. Тому я привітав і подякував хлопцям. Сказав, що останні секунди команда «Шахтар» могла забити і перевести гру в овертайм. Незрозуміло чим би все закінчилося. Тому - нерви та емоції, тут не потрібно ображатися. Той самий Кучер, Ракицький підійшли, привітали, тому проблеми немає. І керівництво «Шахтаря», і я – ми були праві, що зробили все можливе й неможливе, щоб вболівальники опинилися на трибунах. Стадіон був заповнений не повністю, тому що невстигали люди купити білети. Але ви чули єдність: «Київ - Донбас». Ми стоємо перед великою проблемою, яка є зараз в нашій країні і через футбол, повірте, ми можемо об'єднати нашу країну. Я вважаю, що сьогодні було свято футболу.
- Є цей трофей, є крах в чемпіонаті, як ви оцінете цей сезон?
- От я ж і кажу, що є трофей – Кубок, він згладив невдачу в чемпіонаті. Але київське «Динамо» апріорі не може займати 4 місце. Сьогодні - це шок для команди і для мене, і для тренерського штабу, тому ми повинні зробити правильні висновки і ні в якому разі не знаходитися в ейфорії від цієї перемоги. Кубок – це приємно, це ввійде в історію, але потрібно рухатися далі, будувати нову команду, яка наступного року буде проводити такі матчі, як сьогодні провела перший тайм. Тоді ми виграємо і чемпіонат, і далі пройдемо в Лізі Європи, у яку ми, доречі, потрапили на пряму. Із цим я також привітав команду. Тож якщо не буде цих нервових матчів, можна буде трохи відпочити, підготуватися. Тому, ця гра була дуже важливою для нас.
- То в цілому цей сезон негативний?
- Однозначно, я оцінюю як негативний. Чому я і казав, що навіть якщо ми виграємо – це тільки скрасить, але жодним чином не врятує цей сезон.
- Ви вже міркували над тим, скільки готові вкладати грошей на підсилення влітку?
- Я не розумію, чи потрібно мені вкладати, може потрібно, щоб ті інвестиції, які були у минулому, запрацювали. Я хочу надати приклад: придбання Рафаеля – один з кращих в Бундеслізі, придбання Мехмеді – один з кращих в Бундеслізі. Тому потрібно використовувати свої кадри. Не тільки витрачати гроші на вітер і кожного року купувати на 50-60 мільйонів футболістів, щоб вони потім віддавалися майже задарма в інші клуби, а потрібно будувати команду, розібратися, хто хоче грати і віддаватися на футбольному полі, так я к це робили хлопці сьогодні всю гру. От Калітвінцев сьогодні вийшов на декілька хвилин, ви б бачили, скільки щастя у нього в очах. Таким хлопцям потрібно давати шанс, можливість грати та демонструвати результат.
Свято із сльозами на очах – додав Ігор Суркіс наприкінці інтерв'ю журналісту каналу «Футбол 1»