У Полтаві ледь не встановили новий антирекорд відвідуваності фіналів Кубка України

Динамо Київ 16 Травня, 10:09 636
У Полтаві ледь не встановили новий антирекорд відвідуваності фіналів Кубка України   | 19-27
Через плутанину з рішеннями Федерації футболу України, а також відверте ігнорування вирішального матчу донецькими уболівальниками, полтавський фінал відвідало менше 10 тисяч глядачів.

Під час фіналу Кубка Украіни-2013/14, в якому 15 травня київське «Динамо» обіграло донецький «Шахтар» 2:1, ледь не встановили новий антирекорд відвідуваності вирішальних кубкових поєдинків.

Матч на полтавському стадіоні «Ворскла» імені Бутовського згідно з офіційним протоколом відвідало 9700 глядачів, що є другим показником гіршої відвідуваності фіналів. Антирекорд ж тримається з 1994 року, коли на київському тоді ще Республіканському стадіоні за протистоянням одеського «Чорноморця» та сімферопольської «Таврії» спостерігало всього 5000 уболівальників.

І якщо той результат був пов'язаний з тим, що в Києві любителі футболу не були зацікавлені у зустрічі команд з інших регіонів, а також в цілому - через низьку популярність українського футболу на початку 1990-х, то пояснення нинішньої ситуації - в іншому.

Як стверджують очевидці, квиткові каси стадіону в Полтаві працювали лише короткий часовий відрізок, після чого вони були закриті і частина вболівальників просто не зуміла купити квитки. Тим більше, що через те, що офіційно в Федерації футболу України допустили глядачів на трибуни за добу до проведення поєдинку, що безсумнівно підкорегувало плани бажаючих відвідати чергове українське «ель-класико».

Також на трибунах стадіону в Полтаві був відсутній звично значний десант донецьких любителів футболу, поїздки на виїзні матчі яким часто організовував «Шахтар». Більшу частину глядачів складали представники руху ультрас - як з Києва та Донецька, так і з числа місцевих фанатів «Ворскли».

Відзначимо, що рекорд відвідуваності Кубків, а також і всіх національних футбольних матчів був встановлений 26 травня 2002, коли в Києві за протистоянням «Динамо» і «Шахтаря» спостерігала 81000 глядачів. Тоді донеччани обіграли киян 3:2 у додатковий час.

Нагадаємо, 15 травня в Полтаві динамівці, обігравши «Шахтар» вперше за три роки, завоювали 10-й Кубок України, що на сьогоднішній день є рекордним досягненням.