Віце-президент УЕФА у програмі «Профутбол» розповів про рекомендацію УЕФА про проведення еврокубкових матчів без глядачів та фінал Кубку України.
- Президент ще в лютому радився з вами, щоб проводити еврокубкові матчі за порожніх трибун. Це правда?
- 19 лютого мені подзвонили з Адміністрації Президента і повідомили, що фактично прийняте рішення, що матчі «Дніпро» – «Тоттенхем» та «Чорноморець» – «Ліон» без глядачів. Я був впевнений в тому, що це нелогічне та неправильне рішення. Тоді керувались тим, що вболівальники після матчу почнуть виражати свої протести, проти існуючої ситуації в країні. У мене було декілька телефонних розмов у цей день з президентом країни. Я сказав йому, що на мою думку, це рішення неправильне і воно може призвести до ще гіршого, ніж матч на стадіоні при переповнених трибунах.
- Лист, який надійшов в федерацію футболу з рекомендаціями не проводити єврокубкові матчі з серпня по жовтень в Україні. Яке ваше ставлення до цього і що до цього призвело?
- Я вже мав розмову з керівництвом УЕФА. Дійсно, УЕФА рекомендує проводити ці матчі, у тому числі, не у містах, де сьогодні проходять військові дії. У зв’зку із цим, на ваше питання: «Чому?» - всі останні рішення ФФУ підводили до такого висновку, керівництво УЕФА, з причини того, що у свій час було прийняте рішення, з подачі ФФУ, тобто це ми просили, про заборону проведення матчів на «Львів-Арені». Потім, відміна матчей 29 туру, матчі без глядачів. І, звичайно, зовсім нелогічне рішення, про проведення фіналу Кубка України без глядачів. Нелогічне, оскільки футбол ще раз довів, особливо вболівальники, що футбол - це те, що може примирити у будь-який момент «усіх і вся». Тому, в мене склалось таке враження, що ФФУ сама підводила УЕФА до прийняття такого рішення.
- Останнім часом Дуже багато критики на адресу федерації футболу. Ви – людина, яка довго пропрацювала в цій організації, керівником даної організації. Хотілось би почути ваш коментар з цього приводу.
- Сьогодні я можу сказати, що майже за півтора роки, які ми спостерігаємо за новою командою у Федерації, окрім лозунгів з якими вони прийшли в ФФУ, що буде більше демократії, свободи, думок, висловлювання цих думок, на мій погляд, більш замкнутої і непрозорої структури, сьогодні важко знайти. Тобто, з однією сторони були заклики про те, що було більше демократії. Однак, ця структура стала більш закритою. Більш того не зрозумілі рішення, яке не відповідають сьогоднішнім нормам комунікації між владою і футбольним товариством. Те, що відбувалось за декілька тижнів до фінального матчу, не піддається взагалі ніякій критиці. Справа в тому, що за два з половиною дня не було відомо де фінал, висіла реальна загроза проведення матчу з глядачами, що могло призвести до непередбачуваних наслідків. До речі, в цій ситуації, якщо б я був на місці цих людей чи зі мною хтось консультувався, я б зробив 2 дзвінка. Один дзвінок президенту одного клубу, інший – другому президенту клуба. І сказав би: «Ринат Леонідович/Ігор Михайлович, є пропозиція, у зв’язку із тим, що безпеку, в більшій мірі, забезпечити на аренах у Львові і Києві. Давайте матч будемо грати у Львові?» Ні, не прийшли до згоди дві команди. Давайте грати у Києві. Але ми запишемо у регламенті сезону 2014/15, що фінальний матч буде відбуватись у Донецьку. Я впевнений, що обидва цих тренерів зголосились би на це, заради своїх вболівальників. Заради об’єднання країни.
Але ми не спромоглись, до цього дня, дізнатись хто і як голосував за прийняття рішення грати у Харкові, Полтаві, без глядачів. Наскільки я пам’ятаю, Виконком - це 15 чоловік. На мій погляд, якщо із цих 15 чоловік у Виконкомі 4 народні депутати, то саме вони повинні робити оту комунікацію між ФФУ та владою. І якщо лише напередодні гри, в день гри, пішла інформація про те, що президент федерації, керівництво федерації нарешті проконсультувались з владою на рахунок того, що ж робити у цій ситуації, то це каже про загальмованість, про те, що ФФУ не може прийняти жодного кроку для того аби запобігти катастрофи, перед якою стоїть український футбол. А хіба це нормально, що ми проводимо сьогодні останній тур чемпіонату, а фактично ми не розуміємо формату наступного чемпіонату, ні його учасників? Тому, коли ви мене питаєте, що в пресі багато про це кажуть – це не секрет. ФФУ, на мій погляд, сьогодні має конфлікт всередині себе.