Захисник «Динамо» Александар Драгович розповів швейцарському інформаційному потралу «tageswoche» про те, як йому живеться і працюється в Україні.
- Скажіть чесно: Радієте, що цей сезон закінчився, і Ви можете виїхати з України?
- Я б збрехав, якби сказав, що цього року було легко. Цей сезон був якимось «турбулентним» з першого дня. У нас змінився тренер, ми не пройшли далі в Лізі Європи, відверто кажучи - нам нічого не вдалося. Наш президент Ігор Суркіс не задоволений четвертим місцем, але перемога в Кубку, принаймні зробила його трохи щасливішими. Що буде далі в політичному плані, як далі будемо грати, поки ніхто не знає.
- Як ви сприймаєте розвиток подій? Спочатку були демонстрації на Майдані в Києві, потім російські солдати в Криму, розкол, ще продовжуються безлади?
- Як гравець я, звичайно, намагаюся зосередитися на своїй роботі, але я теж звертаю на це увагу. Але найскладніше залишилося позаду. У роздягальні часто говорять, останнім часом, про поточну ситуацію, але і про майбутнє, про те, як буде далі. Кожен гравець думає про це. Хоча я хотів би підкреслити один момент: клуб дбав про нас і гравці дійсно були в безпеці. За весь час ніколи не було моменту, в якому я особисто б боявся або турбувався. Але я також повинен визнати, що змінив свій спосіб життя.
- Ви забарикадувалися вдома?
- Зараз це не обов'язково, але в останні кілька місяців, звичайно, я був не так часто в місті, як восени. В основному, я проводив час у себе вдома, уникаючи виходити в центр міста, оскільки велику частину часу все було перекрито.
- Ви не шкодуєте, що прийняли пропозицію від «Динамо»?
- Ні на секунду. Я ніколи не був тим, хто шукає легких шляхів, і для мене не має значення те, що інші люди говорять про мене. Київ, в якійсь мірі, для мене надзвичайно складне завдання, як велика пригода. Я навіть радий, що пішов на цей крок, і що тут є деякі проблеми.
- Що ти маєш на увазі?
- Я дотримуюся думки, що рік в Україні приніс мені дуже багато чого. Може бути, я навіть працював тут найбільше. Тому що я повинен був вивчити нову мову, тому що я повинен був взяти тут велику відповідальність, тому що це був важкий сезон. Я працював у всіх відносинах.
- Ваше ім'я асоціюється з відомими клубами, принаймні в поєднанні з «Ювентусом», «Манчестером Сіті», «Ромою».
- Це лестить мені, але я зараз не думаю про це. Однак, це показник того, що я примножив свої досягнення. Я можу тільки сказати, що я відчуваю себе цілком комфортно в Україні, у мене є контракт і я хочу стати чемпіоном з «Динамо».
- Того ж дня, коли «Динамо» перемогло в Кубку, «Базель» вп'яте став чемпіоном. Чи був у вас час, щоб привітати своїх колишніх колег?
- Я ніколи не втрачав з ними контакт. Чесно кажучи, це знову був вражаючий сезон, і на міжнародному рівні теж. Щороку клуб втрачає кращих гравців, але знову завойовує чемпіонство. Менеджери «Базеля» приймають правильні рішення протягом багатьох років. Тими якостями, які є у клубу можна тільки пишатися.