- Як ставитеся до перспективи зменшення кількості команд в Прем'єр-лізі до дванадцяти?
- На мій погляд, вельми несолідно, коли в багатомільйонній країні вищу футбольну лігу представляють усього лише 12 команд. Україна ж не Шотландія або Ірландія, де населення не так вже й багато.
На мій погляд, оптимальним числом клубів у Прем'єр-лізі є 16. Уболівальникам потрібно більше видовища. Якщо ми скоротимо вищий дивізіон до дванадцяти учасників, кількість матчів природним чином зменшиться, - цитує Жабченка sport-express.ua.
- Проте, варіант, згідно з яким чемпіонат буде зіграний за участю дванадцяти команд, навпаки передбачає збільшення кількості цікавих матчів.
- Як би там не було, а мені все одно здається, що зменшення кількості команд - не вихід з положення. Більш ефективною була б співпраця на державному рівні. Наприклад, зменшення податків для клубів-середняків могло б дещо розвантажити команди у фінансовому плані. Наприклад, клуб, в якому я зараз займаюся тренерською діяльністю, змушений віддавати державі близько 30-40 відсотків прибутку в якості податків. Багатьом власникам попросту важко тримати свої команди на плаву. Деякі не витримують і тоді колись самобутні клуби України пропадають з футбольної карти країни. Виходить, щоб утримувати більш-менш нормальний клуб потрібно бути, як мінімум, акулою бізнесу.
- Чи може це бути однією з причин того, що «Карпати», «Волинь» і «Говерла», за чутками, досі не розрахувалися зі своїми гравцями по зарплатах?
- Мені складно однозначно відповісти на це питання. Що ж до тих же «Карпат», то, незважаючи на всю самобутність цього клубу, про нього чується один лише негатив. В цілому, з усіх новин, які з'являються про львівський клуб можна зробити висновок, що в його проблемах винне не керівництво, а виключно футболісти. Але такого не буває. Те ж саме стосується «Говерли», яка до цих пір не розрахувалася з хлопцями. Мені здається, краще зменшити зарплату, але давати її в покладений термін, ніж обіцяти захмарні суми, а потім ставити футболістів у незручне становище. У цьому, на мій погляд, також полягає причина нинішньої кризи у футболі - треба жити за коштами. Президенти клубів підняли рівень зарплат до неймовірного рівня, а тепер самі стали жертвами своєї марнотратності.
- Коли, на ваш погляд, варто починати наступний чемпіонат: наприкінці липня або ж, почекавши поки не заспокоїться ситуація в країні, стартувати, скажімо, у вересні?
- Проблеми в південно-східному регіоні, який представлений в Прем'єр-лізі відразу декількома командами, звичайно, не можуть не засмучувати. Найжахливіше, що ніхто не може точно сказати, коли все це вирішиться. Мені здається, що старт чемпіонату у вересні не має сенсу. Судіть самі: навіщо взагалі починати, щоб через два місяці знову йти на тривалу зимову перерву.
- Важка ситуація робить свій вплив на іноземців, які грають в українській Прем'єр-лізі. Чи варто очікувати істотного відтоку легіонерів, які не раз заявляли про наміри покинути країну?
- Іноземців можна зрозуміти. Тим не менше, вважаю, що зберігати потрібно тільки висококласних футболістів, тих, хто грає в клубах першої четвірки. Що стосується всіх інших, то я не бачу в їхніх відході величезної втрати. Своїм від'їздом вони тільки відкриють дорогу молодим українцям, які отримають шанс заявити про себе.