- Вважаю, аналізувати одну гру сенсу немає, - розпочав розмову із кореспондентом sport-weekend.com Сергій Вадимович. - Перспективи збірної Росії треба оцінювати глобально. Розклад сил в нашій групі такий, що будь-який результат може виявитися логічним і передбачуваним.
- Тобто?
- Треба реально виходити з рівня нашої команди. Справа в тому, що з цієї компанії - з Південною Кореєю, Бельгією та Алжиром, ми могли б вийти і без Капелло, з російським тренером. При цьому з італійцем можемо в плей-офф і не вийти. Але це той випадок, коли від перестановки доданків сума не змінюється. З будь-яким тренером отримаємо п'ятірочку від Німеччини в 1/8 і спокійно поїдемо додому. Коли дивишся на нашу збірну, то її проблеми видно в повний зріст.
- Що ви маєте на увазі?
- Перша проблема - центр захисту. Ігнашевич з Березуцьким виступають за збірну вже більше десяти років, але їх немає ким замінити. Честь і хвала футболістам, які стільки часу тримають високий рівень і, давно переступивши 30-річний рубіж, продовжують приносити користь. Але повноцінної альтернативи двом центральним захисникам у нас немає. І це катастрофа!
- Продовження контракту з Капелло дозволить з цією катастрофою впоратися і запобігти її в майбутньому?
- Фабіо не чарівник. Він працює з тими футболістами, які є. Їх підготувала наша футбольна система. Він може вичавити з підопічних максимум, але йому не під силу вплинути на те, щоб рівень «збірників» піднявся кардинально, а їх вибір помітно розширився.
- Чому?
- Давайте згадаємо радянський футбол. Звідки в ньому піднімалися гравці в команди вищої ліги? 75 відсотків з них приходили з другого дивізіону, де давали шанс молодим, і між ними була конкуренція. Друга ліга була родючим грунтом, що живить вітчизняний футбол. Багато гравців збірної починали кар'єру в нижчих дивізіонах.