Леонід Буряк: «Збірна України в Бразилії виглядала б солідно»

Динамо Київ 28 Червня, 12:11 737
Леонід Буряк: «Збірна України в Бразилії виглядала б солідно»  | 19-27
Колишній гравець та тренер київського «Динамо» Леонід Буряк поділився своїми враженнями від Чемпіонату Світу.

Колишній гравець та тренер київського «Динамо» Леонід Буряк поділився поділився з кореспондентом УкрФутболу своїми враженнями від Чемпіонату Світу.

- Які у вас складаються враження про цей Чемпіонаті Світу?

- Є хороші ігри, є погані. Але в принципі, чемпіонат цікавий. Особисто мені він здається цікавішим, ніж попередні чемпіонати за рахунок видовищності, організації.

- Вас сильно здивував виліт таких іменитих збірних як Іспанія, Італія, Англія?

- У принципі, мене не здивували їх результати. Ці країни досить сильно провели внутрішні чемпіонати, це коштувало гравцям здоров'я, емоцій, тому багато гравців підійшли до чемпіонату спустошеними. Я думаю, що все має бути навпаки. Тому на останні ігри Італії було страшно дивитися, Іспанія трохи краще виглядала. Якщо взяти історію, то Італія другий до ряду провальний чемпіонат проводить, Англії все складніше пробиватися на Чемпіонат світу та Євро, не кажучи про виступи на такого роду турнірах. Все менше стає таких футболістів як Пірло, Хаві, Іньєста, таких особистостей, які за рахунок своєї майстерності можуть вирішити результат гри.

- Тобто, можна сказати, що в Іспанії вже настав час зміни поколінь, той склад вже пережив свій зоряний час?

- У принципі так. Але й тренерські помилки мають місце. Було надано довіру Кості в двох ключових іграх, хоча потім вихід Мати й Торреса посилили гру. Складно говорити, адже ми бачимо тільки самі ігри, але не бачимо тренувальний процес. Я не думаю, що такі тренера як Дель Боске і Пранделлі всупереч логіці поставили б в склад не повністю готових футболістів. Але ми констатуємо факт, що в цих результатах є вина людського фактору.

- Багато команд, особливо європейські, скаржаться на погодні умови. Як вважаєте, це сильно позначилося на результатах європейських збірних?

- Я перед чемпіонатом тричі був у Бразилії, грав там. Я знаю, що таке тропічна злива, знаю, яка там вологість. Це зараз ще там перехід, як у нас осінь, більш менш умови. А в спеку, коли там 35-37 градусів і 90% вологість грати неможливо. Тому футболістам дуже і дуже складно. На одній біганині і кондиціях виїжджати цілий місяць дуже непросто. Тому на порядок денний виходить майстерність.

- А як думаєте, якби все-таки збірна України потрапила на Чемпіонат Світу, витримали б наші гравці такий темп і гідно виступили б?

- Я не хочу посипати попелом голову, але наші футболісти - професіонали. Я думаю, ми б виглядали гідно, як усі. Залежало б ще, в яку підгрупу потрапили. Я думаю, що наша збірна виглядала б досить солідно.