«Шахтар», як і інші клуби, в очікуванні рішення про те, в якому ж форматі пройде новий чемпіонат країни, що стартує 26 липня.
Нагадаємо, у ньому виступить вже не 16 команд, а 14. Проект дирекції Прем'єр-ліги передбачає стандартні два кола з 26 матчів. При цьому нестачу ігор заповнюється за рахунок національного Кубка - 1/8, 1/4 і 1/2 фіналу складатимуться з двох поєдинків. Ще одна пропозиція ПЛ, за яким повинні висловитися клуби, - щоб вилітали не дві, а одна команда. Тим часом «Шахтар» розробив новий для нашого футболу варіант. Після двох кіл - розбивка на три групи: з 1-го по 4-е місце, з 5-го по 8-е і з 9-го по 14-е - і міні-турнір в кожній з них з урахуванням набраних раніше очок . Це, на думку гендіра «гірників» Сергія Палкіна, підніме рівень чемпіонату і глядацького інтересу.
До 10 липня клуби мають визначитися, який варіант вони підтримують. Як повідомили в «Дніпрі», вони - за проект ПЛ. «Так вирішив наш тренерський склад. Те, що так буде зіграно менше матчів, для нас не є проблемою», - сказав «Сегодня» заступник гендиректора Дмитро Пелін. В «Динамо» свою думку поки не озвучили, а гендир «Чорноморця» Сергій Керницький заявив: «Наша позиція - почати чемпіонат вчасно. Все інше - деталі. Буде поділ на групи чи ні, нам все одно. Ми - за всі варіанти. Тільки б почати сезон за графіком. А по тому, як іде справа, у мене передчуття, що буде так, як навесні». Тоді, як відомо, через ситуацію країни чемпіонат був відкладений.