Олександр Іщенко: «Якщо Німеччина виграє ЧС, стане ясно: їй немає рівних»

Світовий футбол 11 Липня, 11:52 868
Олександр Іщенко: «Якщо Німеччина виграє ЧС, стане ясно: їй немає рівних»   | 19-27
Заслужений тренер України Олександр Іщенко, який очолює нині дитячо-юнацьку школу київського «Динамо», поділився враженнями від півфінальних матчів ЧС-2014.

- Досі не можу зрозуміти, що трапилося у грі Бразилія - Німеччина, - каже експерт. - Головне питання: слабко зіграли господарі чи такі сильні німці. Відповідь можна буде отримати тільки по закінченні поєдинку за «золото». Якщо його візьме Німеччина, стане зрозуміло: зараз цій команді немає рівних у світі.

- Результат іншого півфіналу Нідерланди - Аргентина був очікуваний?

- Абсолютно. Було зрозуміло, що поєдинок стане цікавий для фахівців і не дуже - для вболівальників. Мало моментів, загострень, важка позиційна робота футболістів обох команд. Не показав себе яскраво Роббен. Дуже щільно проти нього зіграли, не давали приймати м'яч. А головне - він втомився під час минулих матчів. Більше - психологічно. Тому й не використав момент на 91-й хвилині - не вистачило свіжості.

- Чому тренер нідерландців знову не приберіг заміну воротаря на серію пенальті?

- Крул - не фахівець із відбиття пенальті. У чвертьфіналі з Коста-Рикою був суто психологічний прийом. Він міг подіяти тільки одного разу.

- Ваші симпатії у фінальному матчі?

- Аргентина. Як і в часи Марадони, у них міцно збудована тренером оборона і є «зірка» в атаці - Мессі.

- У півфіналі за ним наглядав нідерландець Де Йонг. Чи дотримуватимуться такої тактики німці?

- Навряд. По-перше, футболістів із характеристиками Де Йонга у них немає. По-друге, стиль гри німецької коман­ди інший - відкритіший, розрахований на те, аби диктувати супернику свої умови. У них немає «зірки» калібру Мессі. Зате є добре зіграна команда й воротар Ноєр, який перебуває чи не в найкращій формі за кар'єру. Багато голів у фіналі не буде: два - максимум.

- Яким буде поєдинок за третє місце?

- Бразилія має перемогти. Вона надзвичайно зла, а нідерландці засмучені програшем від аргентинців. Підозрюю, що в цьому поєдинку тренери, порівняно з іншими матчами, серйозно змінять склади.