Мірча Луческу: «Ребров завжди був мені симпатичний»

Динамо Київ 19 Липня, 10:56 1453
Мірча Луческу: «Ребров завжди був мені симпатичний»  | 19-27
Наставник «Шахтаря», якого увосьме визнали Найкращим тренером України, дав інтерв’ю для офіційної програми до матчу.

Наставник «Шахтаря», якого увосьме визнали Найкращим тренером України, напередодні свого чергового досягнення – ювілейного «Інтер Суперкубка України», дав інтерв’ю для офіційної програми до матчу.

– Містере, для вас це 10-й «Інтер Суперкубок України». Чим запам’яталися попередні? Можливо, якийсь із них був найяскравішим?

– Кожен Суперкубок був специфічним. Ігри ніколи не бувають схожими одна на одну. Спочатку було навіть складно зрозуміти цей турнір. Хоча всі матчі за Суперкубок проти «Динамо» були дуже складними. Це поєдинки найвищого рівня. Коли виграєш і Кубок, і чемпіонат, дуже складно налаштуватися й на третій титул. Але цього року все буде по-іншому. Матчі з «Динамо» завжди дуже специфічні, незалежно від того, хто здобуває Кубок та перемагає в чемпіонаті. Суперкубок складається з однієї гри. Обидва суперники намагаються продемонструвати свій потенціал перед початком сезону. Тріумф у Суперкубку може стимулювати одну з команд і, навпаки, нервувати сторону, яка програла. Тому дуже важливо грати у цьому матчі на перемогу. Що ж стосується окремих поєдинків, пам’ятаю, що дуже несерйозно ми підійшли до одного з них, який проходив в Одесі. Тоді ми поступилися «Динамо» 0:2. Говорилося про те, що кияни вийдуть молодіжним складом. Я також виставив не всіх основних футболістів, і сталося так, що ми програли. Той матч я пам’ятаю. З того часу зрозумів, що в матчах з «Динамо» не можна проводити експерименти. Потрібно готуватися і грати на максимумі.

– Чи може щось викликати хвилювання перед матчем у такого досвідченого наставника, як ви?

– Це буде просто важлива гра. Певні переживання можуть бути у футболістів, а не у тренера.

– За підсумками минулого сезону ви знову визнані найкращим тренером чемпіонату. Чи ведете ви підрахунок своїх призів, медалей, трофеїв?

– По-іншому і бути не може. Найкращим тренером, напевно, обирають того, хто виграв чемпіонат, плюс до цього ще виступав у Лізі Чемпіонів, Лізі Європи. Насамперед, володар титулу – команда, це все для неї. Але приємно, що персонально відзначають і найкращого тренера. Звичайно, я пишаюся титулами, здобутими і в Румунії, і в Туреччині. Але найбільше я гордий титулами, які завоював в Україні! Тим більше у нас завжди був сильний суперник в особі «Динамо» Київ – команди з великим ім’ям та історією.

– Із Суперкубка починається новий сезон. Яке у вас взагалі ставлення до цього поєдинку?

– У нас поки складнощі. Ми досі не знаємо, де і як будемо грати, на відміну від нашого суперника. Вони спокійні в цьому плані. Ми ж поки в незнанні. Так що ми не в рівних умовах з київським «Динамо». У них, природно, буде перевага, оскільки вони грають практично вдома. А ми всі матчі будемо проводити на виїзді. Тому нам потрібно дублювати свій настрій на кожну зустріч.

– Важливо, що перший матч цього сезону «Шахтар» грає, по суті, з найпринциповішим суперником. Напередодні чемпіонату це добре чи погано?

– Це Суперкубок України. Зустрічаються чемпіон з володарем Кубка. Були моменти, коли ми грали з командами, які взагалі нічого не вигравали, а ми були переможцями і в Кубку, і в чемпіонаті. У цьому сезоні на нас чекає матч з командою, яка заслужено здобула Кубок. Спробуємо показати, хто чемпіон країни.

– Що ви сказали Сергію Реброву після фіналу Кубка України? І чи розглядаєте майбутню зустріч, як тренерський реванш?

– Просто привітав його. Він завжди був мені симпатичний. І як гравець у тому числі. Я з великою увагою стежу за його роботою в «Динамо». Буде складно і «Динамо», і «Шахтарю» з огляду на ту ситуацію, що зараз склалася в країні. Ребров молодий тренер, у нього багато ентузіазму. Впевнений, що він створить хороший колектив завдяки тому, що він близький футболістам. Тому можуть бути відносини не лише тренер-гравець, але і якась дружба між ним і командою. Це ще раз підтверджує, що на нас чекає дуже складний рік, який починається саме поєдинком за Суперкубок.

Сподіваюся, наші гравці вже звикли до ситуації в Україні. Тому що у фіналі Кубка все ж відчувалося, як футболісти занадто глибоко переживали через виниклі обставини. Тоді ми цілий місяць не грали на «Донбас Арені». Тільки в останній момент було прийняте рішення, де проводити фінал Кубка України, а також про те, що на поєдинку будуть присутні глядачі. За великим рахунком, на стадіоні у нас була тільки одна тисяча вболівальників, а у «Динамо» набагато більше. Важко в таких умовах мотивувати свою команду, змусити її грати на тому рівні, на якому вона вміє.

Повторюся, буде дуже складний рік у всіх сенсах. Будемо намагатися показати, що «Шахтар» – команда з великими традиціями і сильним характером. При всій повазі до всіх інших клубів.