Нинішнім літом клуби англійської Прем'єр-Ліги витратили вже 360 мільйонів фунтів на трансферному ринку - на 60 млн. фунтів більше, ніж на даному етапі минулого року.
Порівняння з минулим літом наведено не випадково, адже те літо стало рекордним для Прем'єр-Ліги за загальною сумою трансферних витрат - 630 млн. фунтів. Є всі підстави вважати, що цього літа це досягнення буде оновлено.
«Цим трансферним літом рівень витрат поки вище, ніж в будь-яке попереднє літнє вікно. Це може бути новий річний рекорд», - наводить слова консультанта аудиторського агентства Deloitte Алекса Торпа fapl.ru.
Відзначимо, що цього літа клуби Прем'єр-Ліги здійснили вже сім операцій вартістю понад 20 млн. фунтів. Більше всіх поки що витратив «Челсі» (82 млн. фунтів), підписавши Сеска Фабрегаса, Дієго Косту і Філіпе Луїса.
У кількісному відношенні більше інших потрудився новачок Прем'єр-Ліги «Бернлі», запросивши вже сімох новачків, правда, більшість з них - це вільні агенти.
Одна з головних причин зростаючих витрат Прем'єр-Ліги полягає в вирослих ресурсах клубів. Це є наслідком поліпшених угод по телевізійним трансляціям.
«У минулому сезоні середній клуб Прем'єр-Ліги отримав приблизно на 25 мільйонів фунтів більше від головних телемовників, ніж у сезоні 2012/13, і це допомогло встановити новий трансферний рекорд минулого літа», - додав Торп.
Найбільші трансфери літа 2014
