ТК «Інтер» покаже документальний проект «Всеукраїнське дербі»: історія протистояння «Динамо» і «Шахтаря»

Динамо Київ 21 Липня, 16:19 1957
ТК «Інтер» покаже документальний проект «Всеукраїнське дербі»: історія протистояння «Динамо» і «Шахтаря»   | 19-27
У вівторок, 22 липня, о 22:40 на телеканалі «Інтер» відбудеться прем'єра документального проекту власного виробництва «Всеукраїнське дербі», присвяченого історії протистояння двох найбільш титулованих українських команд та затятих футбольних суперників - київського «Динамо» і донецького «Шахтаря». Ведучий проекту - Роман Кадємін.

У вівторок, 22 липня, о 22:40 на телеканалі «Інтер» відбудеться прем'єра документального проекту власного виробництва «Всеукраїнське дербі», присвяченого історії протистояння двох найбільш титулованих українських команд та затятих футбольних суперників - київського «Динамо» і донецького «Шахтаря». Ведучий проекту - Роман Кадємін.

22 липня у Львові київське «Динамо» та донецький «Шахтар» очним поєдинком дадуть старт новому українському футбольному сезону. Затяті футбольні суперники зустрінуться у матчі за Суперкубок України і перетнуться у черговому всеукраїнському «дербі».

Творці документального проекту «Всеукраїнське дербі» згадають найбільш вирішальні, запеклі, драматичні, скандальні матчі між «Шахтарем» і «Динамо». Це поєдинки чемпіонату України, Кубка і Суперкубка країни, а також європейського Кубка УЄФА. На тлі цих матчів автори проекту розкажуть, як змінювався увесь український футбол. За час незалежності України «Динамо» і «Шахтар» у різних турнірах провели більше 60-ти очних офіційних матчів. У дев'яностих роках практично усі поєдинки вигравали кияни, потім все більше матчів стали завершуватися на користь донеччан. Паралельно це протистояння вийшло за рамки футбольного поля і поширилося на кабінети чиновників, де за владу боролися теж виключно «київські» і «донецькі» футбольні клани, очолювані, відповідно, Григорієм Суркісом і Рінатом Ахметовим. Обидва напрямки боротьби (і на футбольному полі, і у федерації футболу) відзначалися безкомпромісністю і запам'яталися безліччю скандалів. Дійшло до того, що футболісти, тренери, власники і вболівальники обох команд стали вважатися ледве не ворогами. Так тривало до завершення попереднього сезону. Події, що відбулися в країні за останні півроку, багато що змінили. По-перше, вболівальники обох команд завдяки своїй політичній позиції зараз - друзі. По-друге, незрозуміла ситуація з «Шахтарем», адже в Донецьку триває війна. По-третє, велика ймовірність зміни керівництва федерації футболу, де при владі представники «донецького» футбольного клану. Наша країна стала іншою. Іншим буде і її футбол, іншим стане і всеукраїнське футбольне «дербі».