Ігор Суркіс: «Калітка, Рибалка, Макаренко - це майбутнє команди»

Динамо Київ 27 Липня, 21:37 3177
Ігор Суркіс: «Калітка, Рибалка, Макаренко - це майбутнє команди»   | 19-27
Після перемоги над «Ворсклою» президент «Динамо» Ігор Суркіс відповів на запитання журналістів.

- Я припускав, що після Суперкубка гра буде саме такою. Перший матч завжди хвилюючий, добре, що ми перемогли. Футболісти перебувають у різних ігрових кондиціях, багато гравців лише недавно приїхали, наприклад, Велозу, Тремулінас. Приблизно на два тижні ми втратили Мбокані, якому потрібно лікуватися. Результат є, фрагментарно грали досить пристойно.

- Вас тішить, що грають молоді хлопці - Рибалка, Калітвінцев?

- Звичайно, це величезна перспектива. Калітка, Рибалка, Макаренко - це майбутнє команди «Динамо», якщо вони будуть удосконалювати свою майстерність, їх чекають великі досягнення. А ще сидить в запасі Сидорчук, який може вийти в будь-яку хвилину. Словом, я підтримую цю перебудову, адже команда створюється не на один рік. Природно, завдання добиватися результату ніхто не знімає, але при цьому добре, що хлопці виходять і пристойно грають.

- Ребров наприкінці матчу знайшов місце на лівому фланзі і для Тремулінаса, і для Макакренко одночасно. Як вам таке поєднання?

- Мені Тремулінас взагалі дуже сподобався, вважаю, в атаці він сильніший, ніж в обороні, тому, думаю, поки Ленс набере кондиції, закрити цю позицію є кому. Це може зробити і Гусєв, і Ярмоленко, який здатний грати і справа, і зліва. На флангах буде хороша, жива конкуренція, вони заповнені гравцями. Тремулінас залежно від суперника може зіграти і в обороні ... Але, повторюся, він мені дуже сподобався за той час, який провів на полі.

- Зараз багато «зіркових» футболістів у запасі, наприклад, Кранчар. Ви завжди були відвертими з журналістами, скажіть, яке їх майбутнє, по кому є пропозиції?

- Вони є гравцями «Динамо» і мають діючі контракти. Вони повинні конкурувати, незважаючи ні на що, і бути краще тих, хто грає на їх місці сьогодні. Якщо будуть пропозиції по будь-якому футболісту, ми їх розглянемо. Я довів це на Брауні Ідейє - надійшла серйозна пропозиція, яка влаштовувала всі три сторони - і я його відпустив. Так само відпущу будь-кого. Інша справа, що потрібно заслужити цей відхід. Браун це зробив двома чудово проведеними роками в «Динамо». Він був «на олівці» не тільки в «Вест Бромвіч», а й в інших клубах. У минулому році він провів не зовсім вдалий сезон, але я вже говорив, це було пов'язано з особистими причинами. Конкуренція ще нікому не завадила. Мені здається, це щастя, що мені поки що вдалося зберегти футболістів, у нас в команді немає «розброду і хитання», коли хтось хоче піти, хтось прийти. І до мене ніхто з гравців не підходив з проханням його відпустити. Якщо будуть пропозиції - сядемо за стіл переговорів - все прозоро.

- По кому є офіційні пропозиції?

- Поки що таких немає. Футболісти «Динамо» - це гравці, які отримують хорошу зарплатню. Ті клуби, які хочуть їх взяти, повинні задовольнити, насамперед, їх фінансові запити. Має значення не тільки сума, яку я хочу. Тих гравців, по кому ми б могли отримати пропозиції, я відпускати не хочу. Потенціал у команди величезний, потрібно зі сплаву молодості й досвіду зробити хорошу, боєздатну команду.

- Під час нинішнього трансферного вікна за підрахунками ви заробили близько 20-ти мільйонів, а не витратили ні цента. Чи радує вас така тенденція?

- Я ж не повинен весь час витрачати, іноді ж потрібно і заробляти.