Рік тому наші топ-клуби витратили понад 100 млн євро на нових футболістів, а зараз грошима ніхто не розкидається. Про причини затишшя «Вестям» розповів Дмитро Селюк, агент одного з найдорожчих футболістів світу Яя Туре.
«Враховуючи напружену ситуацію в країні, низька активність клубів на трансферному ринку - звичайний момент, - вважає Селюк. - Як довго вона триватиме, залежить від того, наскільки затягнуться бойові дії. Не думаю, що перед закриттям трансферного вікна будуть якісь гучні покупки. Після краху «Боїнга» бажаючих їхати в Україну істотно поменшало. До того ж причини нульової активності команд лежать не тільки в політичній, а й економічній площині - у багатьох клубів і до нинішнього літа з фінансуванням було слабенько.
Легіонери поїдуть в Україну, коли повернеться мир. Багато часу і сил піде на відновлення економіки. Керівникам клубів перший час буде не до футболу. Багато хто з них нарешті зрозуміє, що раніше частина бюджету буквально розкрадалася. І почнуть працювати більш професійно, думати, що за ті ж гроші можна запрошувати більш якісних футболістів. Щоб мати хорошу команду (я не маю на увазі клуби Коломойського, Суркіса і Ахметова), не обов'язково витрачати 20-30 мільйонів євро на рік. Досить і п'яти, але кошти повинні витрачатися раціонально. Так, такій команді складно буде потрапити в Лігу чемпіонів, але бій вона зможе дати кому завгодно.
У нинішній ситуації з'явиться шанс проявити себе молоді. Десь хлопці отримають кредит довіри, зможуть заявити про себе. Адже зараз нерідко буває так, що в дублюючих складах грають не тому, що заслужили, а тому, що хтось комусь заплатив, щоб засвітити футболіста. Футбольна корупція, на жаль, вельми розвинена, і тому все дуже закрито. Може бути, тепер процеси стануть більш прозорими».