Анатолій Попов: «Якщо Росія так чинить, то повинна знати наслідки»

Футбол України 31 Липня, 18:45 1078
Анатолій Попов: «Якщо Росія так чинить, то повинна знати наслідки»   | 19-27
Віце-президент ФФУ Анатолій Попов відреагував на рішення РФС включити кримські клуби у другий дивізіон чемпіонату Росії.

- РФС включив кримські клуби, але зареєстрував їх у російських містах. ФФУ буде реагувати вже на цей факт, який сам по собі не є порушенням, або дочекається, коли ці команди зіграють на півострові без дозволу ФФУ?

- Давайте раз і назавжди усвідомимо: Крим - тимчасово окупована, але українська територія, це визнало все міжнародне співтовариство на рівні Генасамблеї ООН. Таким чином, і весь футбол в Криму знаходиться під юрисдикцією ФФУ. З усіма витікаючими. Наша держава буде робити все, щоб повернути Крим, а ми - щоб повернути кримський футбол в український.

Якщо сусідня держава так чинить, то має знати наслідки. Позиція ФІФА та УЄФА однозначна - не можуть клуби однієї асоціації грати в інший без згоди першої. А ФФУ такої згоди ніколи не дасть.

- Якими будуть дії ФФУ?

- Зараз ми вивчимо, детально подивимося, що зробив РФС. А як саме діяти, вирішуватиме виконком федерації.

- ФІФА дійсно відреагувала ще на початку червня, але її позиція була не зовсім однозначна - ФІФА лише радила РФС почекати, поки в Цюріху не розберуться. Яку реакцію від ФІФА очікуєте зараз?

- Не готовий прогнозувати. Ми можемо лише керуватися статутом ФІФА.

- Можна сказати, що це початок футбольної війни між Україною та Росією?

- На жаль, ми сьогодні свідки не футбольної, а справжньої війни з боку нашого північного сусіда. На ній гинуть діти, люди похилого віку і молоді хлопці. Ось, де трагедія. На щастя, на футбольній війні не вмирають люди. Але футбол дійсно став заручником цієї ситуації. І ми, як громадяни своєї країни, будемо дотримуватися позиції держави, - цитує Попова «Трибуна».

Сергій Болотніков