Ступар: «Ярмоленко підігнув ноги і елегантно впав на газон з метою заробити пенальті»

Динамо Київ 5 Серпня, 11:38 805
Ступар: «Ярмоленко підігнув ноги і елегантно впав на газон з метою заробити пенальті»    | 19-27
Колишній рефері ФІФА Мирослав Ступар дав оцінку суддівства в матчі «Металіст» - «Динамо».

«Анатолій Жабченко проводив гру впевнено, але ця впевненість переросла в самовпевненість. На 44-й хвилині, коли голкіпер «Металіста» Володимир Дишленкович спочатку парирував удар, а потім хотів накрити м'яч, першим до нього встигав динамівець Андрій Ярмоленко. Але торкнувшись м'яча, що вийшов за лінію воріт, він, на мою думку, підігнув ноги і елегантно впав на газон з метою заробити пенальті, - зазначив Ступар у інтерв'ю «СЭ в Украине».

Жабченко спочатку не збирався призначати 11-метровий, але впевненість його асистента Семена Шлончака, який вказав на наявність фолу з боку голкіпера «Металіста», виявилася вирішальною. Хоча головний арбітр бачити порушення чітко не міг, тому що знаходився від епізоду досить далеко, до того ж, дивився на те, що відбувалося не в профіль, а анфас.

Момент з Олександром Шовковським не може йти ні в яке порівняння з епізодом за участю Ярмоленка. У ньому Азеведо на швидкості прокинув м'яч повз голкіпера, той ліг на газон, і через мить харків'янин зачепився за його плече і впав. Якщо Жабченко призначив пенальті в минулому епізоді, то в цьому йому вже просто нікуди було діватися. Свого роду реабілітація рефері? Можливо. Адже в даному випадку приводів вказати на «точку» у нього було більше, ніж цього не зробити.

У матчі «Металіст» - «Динамо», як і в Полтаві, не обійшлося без конфронтації. Для двох гравців - харків'янина Крістіана Вільягри і киянина Сергія Рибалки - вона завершилася попередженнями, причому у динамівця воно було вже другим, що призвело до видалення. Варто відзначити, що в подібних ситуаціях арбітри діють синхронно і справедливо, не залишаючи порушення без уваги. Футболісти повинні розуміти: яким би не було бажання проявити непоступливість у боротьбі, завжди потрібно діяти не серцем, а розумом. Проявиш мудрість - будеш грати і в наступному матчі, а ні - опинишся поза грою через дискваліфікацію».