Найдорожчий воротар України поїхав в найбідніший клуб безкоштовно

Динамо Київ 7 Серпня, 08:06 4546
Найдорожчий воротар України поїхав в найбідніший клуб безкоштовно   | 19-27
«Говерла», яка має серйозні фінансові проблеми, домовилася з киянами про безкоштовну оренду Коваля

«Говерла», яка має серйозні фінансові проблеми, домовилася з киянами про безкоштовну оренду Коваля

Бідуюча «Говерла» провернула найгучніший орендний трансфер літнього міжсезоння в Україні. У розташуванні команди В'ячеслава Грозного об'явився 21-річний голкіпер молодіжної збірної України і київського «Динамо» Максим Коваль - найдорожчий воротар в історії українського футболу. У липні 2010 року президент київського клубу Ігор Суркіс заплатив запорізькому «Металургу» за Коваля, на той момент ще не досяг 18-річчя, за неофіційними даними, 4 мільйони доларів. В деякій мірі це була вимушена покупка, так як в той період травмувалися воротарі «Динамо» Олександр Шовковський і Станіслав Богуш. Завдяки цьому талановитий юніор із Запоріжжя отримав місце в основному складі за Валерія Газзаєва, але згодом інші наставники динамівців частіше довіряли досвідченому Шовковському. Положення Коваля ще більше ускладнилося в січні цього року з поверненням до рідного клубу Олександра Рибки. У 2014 році Максим зіграв у чемпіонаті України два матчі, останній - у квітні. Тримати в обоймі трьох висококласних голкіперів - велика розкіш навіть для «Динамо». У підсумку молодий воротар переїхав до оренди в Ужгород - до зимового міжсезоння.

«Думаю, що в «Говерлі» Максим отримає так необхідну йому ігрову практику, - говорить тренер воротарів «Динамо» Михайло Михайлов. - Розумієте, не може воротар прогресувати, тільки тренуючись, - потрібно грати! Я розмовляв з Максимом напередодні від'їзду до Ужгорода, у вівторок на денному тренуванні. Він з розумінням сприйняв ситуацію, що склалася і віддав перевагу ігровій практиці замість протирання шорт на лавці. Це професійний підхід. Ми розраховували і продовжуємо розраховувати на Максима, і сподіваємося, що з оренди в Ужгороді він повернеться більш загартованим і змужнілим». Як стало відомо «Сегодня» з власних джерел, маючи серйозні фінансові проблеми «Говерла» домовилася з киянами про безкоштовну оренду Коваля. Поки - до грудня. У цей період за Максимом зберігатиметься його заробітна плата в «Динамо» (за неофіційними даними, $700 000 на рік), а від «Говерли» він може чекати хіба що преміальні за переможні матчі.

З приходом Коваля розширилася динамівська колонія в Ужгороді - перед стартом сезону «Говерла» орендувала молодих Ягодінскіса, Люльку, Боня, Каверіна і Панфілова. Крім того, в Ужгороді виступають колишні гравці «Динамо» Максим Шацьких і Олег Герасимюк.