Екс-капітан київського «Динамо» Стефан Решко висловив «СЕ« свою думку стосовно «кримського питання».
- Чи можуть ФІФА та УЄФА в даній ситуації застосувати санкції до РФС?
- Звичайно, повинні. Якщо цього з якихось причин не відбудеться, це буде нічим іншим, як здачею України і зневагою існуючими правилами і нормами регламенту ФІФА та УЄФА.
- Чи можуть санкції, пов'язані з рішенням «кримського питання», спричинити за собою дискваліфікацію на міжнародній арені?
- Відразу таких санкцій не послідує, але розгляди будуть. Цим займуться контрольно-дисциплінарна інстанція і юридична комісія. ФІФА - бюрократична організація, приймаюча рішення дуже повільно. По цій частині вони навіть гірше наших бюрократів. Спочатку ФІФА створить відповідний комітет або комісію, метою якої стане вивчення і розслідування цього випадку.
До чемпіонату світу 2018 року в Росії ще є час, і приймати будь-які рішення, пов'язані з цим турніром, ніхто не буде. У ФІФА напевно займуть вичікувальну позицію. Але те, що РФС повинні покарати, це однозначно. Якщо цього раптом не станеться, тоді, виходить, правди немає ніде - в тому числі і в футболі.
- Чи не стане безкарність у випадку з кримськими клубами тим прецедентом, який потягне за собою аналогічні ситуації в інших країнах світу?
- Якщо в ФІФА та УЄФА не відреагує і не вживуть заходів щодо РФС з приводу участі кримських клубів в Кубку Росії, це дійсно буде прецедентом. А адже гарячих точок по всьому світу достатньо - як би це не набуло масштабний характер. На даному ж етапі ФІФА і УЄФА зобов'язані покарати Російський футбольний союз мінімум анулюванням результатів матчів за участю кримських команд. І, зрозуміло, заборонити їм виступати під егідою цієї організації.
А ще - візьмуть фінансові санкції. Дане покарання - той мінімум, який повинен бути здійснений у вигляді покарання РФС з боку двох головних керівних органів футболу.