У Києві футболістів «Шахтаря» вважають зразковими постояльцями

Футбол України 15 Серпня, 13:11 1352
У Києві футболістів «Шахтаря» вважають зразковими постояльцями    | 19-27
Вимушений перебазуватися з Донецька до Києва «Шахтар» вже потроху освоюється в столиці. Футболісти вивчають місто та підшукують зйомні квартири.

Як розповів «Вестям» гендиректор клубу Сергій Палкін, хоч команда і проводить свої домашні матчі у Львові, але жити все ж зручніше в Києві, звідки простіше добиратися на виїзні ігри ЧУ. Та й напередодні навчального року питання про міжнародні школи, які в столиці розвинені більше, теж стало актуальним для сімейних. Ось тільки сам факт того, що клуб так грунтовно створює умови для гравців, говорить про те, що «Шахтар» влаштувався в Києві всерйоз і надовго. Поки команда мешкає в одному з готелів в центрі і футболісти ще не перебралися на квартири, журналісти вирішили своїми очима побачити, як гірники адаптуються на новому для себе місці.

Виявилося, що зустріти футболістів в місті досить легко і навколо готелю вже багатьом відомо, що поряд з ними зараз базується «Шахтар». У самому готелі, правда, на прямі запитання про команду не відповідають, але, як завжди, допомогла хитрість. Поцікавившись умовами і цінами на номери, вдалося попутно дещо з'ясувати і про футболістів. Як виявилося, персонал вважає гравців просто зразковими постояльцями.

«Не шумлять, без капризів, до того ж вони постійно то на тренуваннях, то на матчі їдуть, - сказала дівчина на ресепшн. - А коли в готелі, так в основному просто відпочивають у своїх номерах». «Спочатку незручність доставляли хіба що занадто нав'язливі вболівальники, які стали крутитися навколо готелю, коли команда тут оселилася, - сказав охоронець на вулиці. - Полювали за автографами і щоб сфотографуватися. Але вони, напевно, вже надивилися на футболістів».

Поки ми спостерігали за готелем, на літній майданчик вийшло кілька бразильських легіонерів (Тайсон, Марлос, Коста...), щоб скоротати час перед тренуванням. Час від часу їх впізнавали перехожі, махали руками, на що футболісти відповідали взаємністю. До речі, припущення, що легіонерам переїзд дався найважче, виявилося невірним. Мову багато хто вже вивчив і почуваються вони впевнено в новому місті. Потім по одному почали підтягуватися й українці. Хто пішки, а хто на машині. Як потім ми дізналися, ще не всі перевезли до Києва свої авто, занадто ризиковано повертатися за ними в Донецьк.

Неподалік за рогом знаходиться продуктовий магазин, де ми не могли не поцікавитися, чи знають там про сусідство з «Шахтарем». Виявилося, час від часу футболісти дійсно туди заходять, в основному, щоб купити морозиво. Але ось в обличчя продавщиця, на жаль, нікого не впізнала. А незабаром до готелю під'їхав і клубний автобус, який мав відвезти команду на тренування. Заняття «Шахтар» спочатку проводив прямо під офісом ФФУ, на стадіоні імені Віктора Баннікова. Прохід на цю арену, в принципі, вільний, тому кожне тренування команди перетворювалася на відкрите для вболівальників. Але останнім часом гірники стали також їздити на навчально-спортивну базу олімпійської підготовки «Святошин», де не так багатолюдно.