Григорій Суркіс: «ФФУ не повинна ухилятися від зустрічей із РФС»

Динамо Київ 1 Вересня, 06:58 964
Григорій Суркіс: «ФФУ не повинна ухилятися від зустрічей із РФС»  | 19-27
Віце-президент УЄФА Григорій Суркіс в ефірі телеканалу 2+2 висловив власну позицію стосовно ситуації з виступами кримських клубів під егідою російського футбольного союзу.

«Якщо говорити про Статут ФІФА як про футбольну конституцію, то вона порушена Росією за всіма критеріями. На місці пана Товстих я б, як мінімум, поставив керівництво його країни до відома, що в результаті рішень РФС російський футбол опиняється під можливістю застосування санкцій. Проте це не означає, що ФФУ повинна ухилятися від зустрічей.

«Ми бачимо, що Президент України зустрічається з президентом Росії. 18 вересня відбудеться зустріч в перший день засідання Виконкому УЄФА. Туди запрошено президентів РФС і ФФУ, запрошений туди я як віце-президент і член Виконкому УЄФА. Відповідно, також запрошений і мій колега Сергій Фурсенко.

Я думаю, що і президент ФІФА, і президент УЄФА, і юридичні служби цих двох організацій прислухаються до моєї думки про те, що потрібно врегулювати цей конфлікт в рамках, насамперед, як я вам сказав, - футбольної конституції. Те, що незаконно, для нормальних людей не законно. І я в рамках законності буду відстоювати інтереси своєї країни як її громадянин і представник УЄФА і ФІФА.

Також я вважаю, що позицію Виконкому ФФУ повинен озвучувати, як мінімум, перший віце-президент ФФУ пан Попов. А краще - президент Федерації пан Коньков. І жодним чином не прес-аташе пан Терновий. І я не розумію, яким чином ті люди, які зараз очолюють український футбол, можуть здати інтереси України. Тоді їм треба буде змінити територію проживання».