Карп: «З Клужем будемо боротися за найвищі місця»

Динамо Київ 9 Вересня, 16:13 509
Карп: «З Клужем будемо боротися за найвищі місця»     | 19-27
Молдавський півзахисник, який після виступів у київському «Динамо-2» перебрався в чемпіонат Румунії, розповів про цей перехід Football.ua.

Молдавський півзахисник, який після виступів у київському «Динамо-2» перебрався в чемпіонат Румунії, розповів про цей перехід Football.ua.

Про те, що 20-річний Каталін Карп може покинути виступаюче в першій лізі Динамо-2, стало відомо ще минулої весни. Говорили про інтерес до кандидата в національну збірну Молдови спочатку з боку французької «Ніцци», а потім - іспанського «Хетафе». А минулого тижня його прізвище несподівано для багатьох з'явилася в складі «Шахтаря», який грав в Румунії товариські матчі, після чого почали говорити, що Каталін повертається в донецький клуб, в якому також встиг свого часу побувати на юнацькому рівні...

В результаті ж центральний півзахисник опинився в чемпіонаті Румунії: його новим клубом став «ЧФР» з міста Клуж. Нагадаємо, раніше «залізничники» пробивалися навіть до групового етапу Ліги чемпіонів, а цього року вилетіли на ранній стадії Ліги Європи, програвши мінському «Динамо». Втім, колишній динамівець прийшов вже після цього - про підписання контракту з Карпом румунський клуб оголосив буквально вчора.

- Каталін, перш за все, як на вас вийшов «ЧФР» (Клуж)? Ми знаємо, що ви зіграли в складі «Шахтаря» проти «Університати». Представники румунського клубу вас саме тоді помітили, або раніше цікавилися?

- Взагалі, я грав і проти своєї нинішньої команди, «ЧФР», і проти «Університати» (обидва клуби представляють місто Клуж). І, граючи навіть по 15 хвилин, я справив хороше враження на керівництво та тренерів «ЧФР». Після цього я і дізнався, що не залишаюся в «Шахтарі» - представники «ЧФР» запропонували контракт, який мене влаштовував.

- Після відходу з «Динамо-2» говорили про те, що ви перебуваєте в Хетафе. Чому в підсумку не підписали контракт з іспанцями?

- Так, я був там. Зіграв контрольний матч, після чого вони мені пропонували контракт (він і зараз у мене на руках). Тільки мені дуже не сподобалося запитання по відступним - занадто велика сума...

- «ЧФР» вилетів з єврокубків. Не жаль, що не змогли допомогти своїй новій команді в матчах з мінським «Динамо»?

- Шкода, звичайно, що вони не змогли пройти далі, але це футбол... Сподіваюся, цього року ми займемо максимально високе місце в турнірній таблиці. Може, навіть чемпіонство вдасться завоювати - чому ні? (на даний момент «ЧФР», що йде в групі лідерів, відстає від першого місця на два очки, - прим. авт.).

- А які конкретно завдання ставляться в Клужі на чемпіонат і кубок країни?

- Ще не знаю по задачам, але це великий клуб, колишній чемпіон Румунії, і ми будемо боротися за чемпіонство і за кубок, звичайно.

- Чи комфортно почуваєте себе в Румунії в плані культури і мови?

- Звичайно, комфортно! Це не чужа країна для мене, і місто гарне. У цьому плані все добре.

- Ви підписали з «ЧФР» повноцінний контракт, чи це оренда з українського клубу? У вас вже закінчився контракт з Динамо?

- У мене ще діяв контракт з Динамо, але я вже хотів чогось нового. Хочеться грати за першу команду, на вищому рівні...

- Які спогади у вас залишилися від Києва і «Динамо»? З яким настроєм прощалися з товаришами по «Динамо-2»?

- Нормальні спогади. Шкода, звичайно, що зараз біда відбувається в Україні - бажаю миру не чужій мені країні... Сподіваюся, вже найближчим часом все буде добре. У мене там залишилося багато друзів, ми і зараз спілкуємося. І також з Олександром Хацкевичем ми залишилися друзями. Це хороший тренер.