Ігор Суркіс: «Сподіваюсь, що трагедії нашої динамівської сім’ї на цьому закінчаться»

Динамо Київ 28 Вересня, 14:49 1064
Ігор Суркіс: «Сподіваюсь, що трагедії нашої динамівської сім’ї на цьому закінчаться»       | 19-27
Президент «Динамо» Ігор Суркіс виступив перед журналістами з нагоди проведення Матчу пам'яті Андрія Баля, Валентина Белькевича та Андрія Гусіна і подякував усім, хто доклав зусиль, щоб організувати такий масштабний захід.

Президент «Динамо» Ігор Суркіс виступив перед журналістами з нагоди проведення Матчу пам'яті Андрія Баля, Валентина Белькевича та Андрія Гусіна і подякував усім, хто доклав зусиль, щоб організувати такий масштабний захід.

«Добрий день, всім спасибі, що знайшли час і прийшли у такі непрості часи для ФК «Динамо». Кажу непрості, тому що упродовж 2 місяців ми втратили трьох легендарних людей. Я не кажу футболістів, адже це були легендарні люді, громадяни нашої країни, які вірою і правдою служили нашій Вітчизні», - розпочав Ігор Суркіс.

«Першим ми втратили Валентина Белькевича. З ним мене пов’язують особливі відносини, коли я зі своїм братом Григорієм прийшли у клуб і вирішили запросити Валентина у динамівську сім’ю, а він, у свою чергу, вірою та правдою служив київському «Динамо».

Що стосується Андрюши Гусіна, то він на моїх очах став тим футболістом, який був незамінним в «Динамо» і національній збірній.

Андрія Баля я пам’ятаю дуже давно по його чудовій грі у 80-х роках, коли вони з Кубком володарів кубків у непростий час для нашої країни, а саме під час Чорнобильської катастрофи, приїхали і подарували нам усім незабутнє свято, коли люди не знали що їм робити у дану хвилину. Я думаю, ви пам’ятаєте, що це було 2 травня 1986-го року.

Мені зараз дуже складно говорити, але хочу донести наступне: я б хотів, щоб ми збирались у таких залах і всі були здорові, всі були щасливі і були задоволенні життям, а ми збираємось з поганого приводу. Ми збираємось, коли від нас пішли троє наших близьких товаришів, друзів, а у них залишились родини, діти, батьки і маємо пам’ятати, що вони є. Якщо ми будемо це пам’ятати, то повірте мені, на небесах їм буде також легше.

Сьогодні я дуже вдячний Володимиру Мунтяну, Олексію Михайличенку, які провели колосальну роботу за короткий період: вони вирішили присвятити цей матч, зібрати людей на могилах цих трьох видатних футболістів, громадян нашої країни, і вшанувати їх пам’ять, щоб люди згадали якими вони були і у майбутньому про них пам’ятали. І ось коли Мунтян і Михайличенко все це пропрацювали і прийшли до мене, аби організувати такий матч, ми не могли собі уявити, що за цей час від нас піде ще один легендарний громадянин і футболіст – Андрій Гусін. І ось на плакаті, якщо ви звернули увагу, він опинився посередині, тому що до цього Баль і Белькевич були у обнімку, а після останніх подій Гусін опинився посередині».

«Сподіваюсь, що трагедії нашої динамівської сім’ї на цьому закінчаться. Бажаю усім вам великого здоров’я, благополуччя, удачі. Сьогодні на нашому стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського відбудеться матч пам’яті видатних людей. Приїхали люди майже з усього світу, хлопці які грали з ними: Каха Каладзе, який сьогодні займає пост міністра енергетики Грузії, знайшов час, щоб приїхати, приїхав Деметрадзе, приїхали хлопці з Білорусі, приїхав Андрій Шевченко, у якого також час розписаний до хвилини.

Наша сім’я динамівська завжди відкрита для вас, але я хотів би, щоб вона була відкрита в радісні хвилини, а не тоді, коли у нас горе. Але коли приходить горе, це в черговий раз доказало, що воно ще більше нас об’єднує - «Динамо», як то кажуть, це сила. Всім здоров’я, удачі та благополуччя», - резюмував президент «Динамо».