Колишній голова ПФЛ Святослав Сирота для «Фаєри.ру» прокоментував матч донецького Шахтаря в Лізі чемпіонів з португальським Порту.
- Гра складалася дуже видовищною, комбінаційною і швидкою, складалася дуже цікаво для обох команд до перших забитих голів, - як вважаєте, чому команди зіграли так відкрито і видовищно, в чому причина?
- Я б не сказав, що ОБИДВІ команди зіграли видовищно. Зазвичай саме «Шахтар» демонстрував гру, яку вчора показало «Порту». Статистика матчу говорить про те, що, незважаючи на 2 забитих м'ячі, «домінантом» на полі у всьому був «Порту».
«Шахтар» - «Порту»
32% Володіння м'ячем 68%
309 (77%) Передачі (%) 650 (89%)
6 Ключові передачі 10
5 (3) Удари (в ствір) 21 (11)
Тому гру робив «Порту», а «Шахтарю» пощастило забити 2 голи. Плюс П'ятов зіграв здорово.
- Чи аналізували моменти, в яких Шахтар пропускав? Були очевидні помилки в обороні і повинен був Луческу, як досвідчений тренер, це передбачити і не допустити?
- Я не працюю в «Шахтарі», щоб ретельно аналізувати їх гру і моменти, коли вони пропускали голи. Головний тренер на те і тренер, щоб все передбачати і прораховувати. Але якщо б кожен тренер міг це робити, то це був би не футбол. Перед початком сезону я передбачав, що «Шахтар» може посипатися з часом. Це пов'язано з багатьма факторами - вони весь час живуть і грають «у гостях». Це дуже важко, як морально, так і фізично. Плюс цілий ряд гравців покинули команду.
- Мірча Луческу, віддав поле супернику свідомо, бажаючи зіграти на контратаках?
- Я не думаю, що такий був план. «Шахтар» ніколи сам не віддавав перевагу володіння м'ячем. В «Шахтарі» грає багато легіонерів латинського походження, вони не грають без м'яча.