Колишній форвард київського «Динамо», футбольний експерт і телеведучий Віктор Леоненко поділився з журналістом 1927.com.ua власними очікуваннями від українського «класико», похвалив Бурду та покритикував Ярмоленка і Беланда.
— Я хотів-би, щоб гра вийшла. А хто виграє, – нехай, в мій День народження, переможе сильніший, - говорить, сміючись, Віктор Леоненко. – Найголовніше, щоб суддя нічого не зіпсував і футболісти не штовхались та не щіпались. Все-таки, хочеться футбол подивитися. Зараз і фани примирилися, країна об’єднується. І ми, ветерани, вже скільки матчів зіграли…
— Обидва клуби мали єврокубкові протистояння – на скільки вони відобразяться на завтрашній грі?
— Не думаю, що це дасться взнаки, адже Єврокубки – це одне, а чемпіонат зовсім інше. Чемпіонат якраз зараз у розпалі. Гравцям цікаво грати. Це в грудні, коли сніг випаде, у всіх буде «чемоданний настрій». Тим паче, у нас багато «теплолюбивих» футболістів.
— Чи варто очікувати відкритого футболу?
— З боку «Динамо» відкритого футболу точно не буде. Швидше за все, кияни гратимуть на контратаках, адже «Шахтар» зі своїми бразильцями триматиме м’яч. Цікаво те, як динамівці його будуть відбирати. І склади, мабуть, будуть ті ж самі, що й в попередніх матчах на євроарені.
— В яких компонентах гри «Динамо» потрібно додати?
— Перш за все – у захисті. Це головне. Причому додавати потрібно всім, адже зараз йде «ставка» на молодь, і якщо вона не заграє, то в «Динамо» знову будуть проблеми і не на один рік. Ще й невчасно Макаренко, «зламався»…
— Як Вам дебют Бурди в Єврокубках?
— Нормально. Більше плюсів, ніж мінусів. Не скажу, що він часто підключався, але й зону свою закривав. Інша справа – Беланда зі своїми «дилетантськими» пасами. Дуже багато ризиків. Якби румуни забили першими, Рибка не виручив, не відомо як гра склалася б. Там якраз Ярмоленко втратив м’яч в центрі поля. Йому теж потрібно припиняти ці «мотання». Він робить багато зайвого, хоча й голи забиває. Молодець…Думаю, тренери мають звернути на це увагу. З цим же проблеми і в «Шахтаря». Вони теж дуже часто втрачають м’яч, коли йдуть «в обіграш». З «Порту» були непотрібні обрізи та втрати. Але бразильці грають на імпровізації. Хтозна, чого від них очікувати. Ще й до того Азаведо купили… Будь-звідки можна очікувати на підступ.
— Хто завтра гратиме на вістрі атаки у киян?
— Мабуть, знову Кравець. Хоча для мене нападник – це гравець, котрий самостійно може «зробити» гол. А в таких матчах моментів буде небагато, тому потрібно їх по-максимуму реалізовувати.
— Як зараз, в загальному, виглядає «Динамо»?
— Зараз всі гравці стараються і непогано виглядають. Добре, що Ленс заграв. Можливо, й той же Беланда надалі краще гратиме. Просто кияни мали таких суперників, по яких важко об’єктивно оцінити їхню форму. Тим паче, після Блохіна ми маємо зовсім іншу команду. Моментами – «Динамо» виглядає чудово. Але в обороні є проблеми. І цей новий «іспанський пас» є занадто ризиковим…
— Хтось є фаворитом в цьому матчі?
— Як на мене – фаворитів немає. З одного боку можна сказати, що «Динамо», з іншого – «Шахтар», бо в нічию зіграв з «Порту». І бразильців, певно, можна не налаштовувати на гру, хоча й слідкувати за ними потрібно завжди. Якби «гірники» перемогли «Порту», Луческу складніше було б налаштувати їх на матч «Динамо». Плюси є в обох команд. Завтра й відбудеться перегляд - хто і як виглядає. Хто набрав форму, а хто «застряг». Хоча, комусь і може пощастити.
Розмовляв Микола Тимощук