- Спасибі вболівальникам, які прийшли і заповнили стадіон. Гра «Динамо» - «Шахтар» - це завжди величезне свято і я впевнений, вона сьогодні вдалася. Був і гол, були моменти, була цікава боротьба, запекла, безкомпромісна боротьба. Спасибі хлопцям, що вони витримали цей матч, все-таки те, що ми з 2011 року не вигравали тут у «Шахтаря», це в будь-якому випадку на них тиснуло, не дивлячись на останню гру. Спасибі хлопцям, що вони відновилися після двох днів, це дуже важко, особливо після гри зі «Стяуа» зіграти найважливішу гру з «Шахтарем». Вони дійсно віддали сьогодні всі сили.
- Сьогодні грав Велозу. До нього повернулася мотивація, або були якісь інші передумови?
- Я говорив, що після чемпіонату світу у Мігеля не було настрою працювати на команду. Напевно, це пройшло, я сподіваюся. По сьогоднішній грі це видно, але, на жаль, його поки не вистачає на 90 хвилин. Сьогодні було видно, що в другому таймі він трошки підсів. Зараз я бачу вогонь в його очах, він тренується, він хоче, але він пропустив досить великий період підготовки. Я радий, що сьогодні він вийшов і віддав всі сили.
-Сьогодні побачили цікавий розіграш стандарту. Ви награвали такі стандарти на тренуваннях?
- Ми багато працюємо над стандартними положеннями. Я радий, що останнім часом ми почали забивати і створювати гострі моменти зі стандартів. Цей кутовий не виняток і після нього, я думаю, ми теж мали моменти якраз після такого розташування футболістів.
- Сидорчук перед матчем говорив, що у вас основна проблема зі стандартами в захисті. Чи вдалося вирішити цю проблему?
- Проблеми завжди зі стандартами виникають у другому таймі, коли ми міняємо людей, і вони не завжди правильно розуміють, що ми їм пояснювали. І з «Карпатами» була така проблема в другому таймі. Те ж саме було зі «Стяуа». Звичайно, акцентували увагу на те, що футболісти, які виходять на заміну, повинні розуміти, що вони роблять і повинні замінювати людей, які там були. Сьогодні більш-менш це вийшло.
- Мірча Луческу не вважає видалення Шевчука правильним рішенням арбітра. Як Ви прокоментуєте цей епізод?
- Це складно коментувати. Звичайно, коли протягом багатьох сезонів за будь-які порушення не дають картки... Сьогодні їх було достатньо з однієї й іншої сторони. Раніше вони були практично тільки з однієї. Я радий, що боротьба була дійсно безкомпромісна і те, що була одна червона. Зазвичай, коли грає «Динамо» і «Шахтар» їх буває набагато більше. Я радий, що наші хлопці тримали себе в руках. Так, були фоли, але вони не були нишком, не були жорстокі - була чоловіча боротьба. А то, що був видалений Шевчук, я той момент не бачив, але думаю, що він награв на червону картку. Взагалі я не бачу в цьому проблеми. Я ніколи не посилався на суддівство, хоча воно дуже часто було неприхильно до нас. Зараз, я думаю, суддівство було однаковим. Те, що жовтих карток було багато і з одного, і з іншого боку - це абсолютно нормально для напруження такого матчу.
- Як проходить відновлення Макаренко?
- Євген сьогодні повернувся, був у роздягальні. Я радий, що його успішно прооперували, але про терміни відновлення зараз важко говорити. Це не менше трьох місяців, але сподіваюся, відновлення пройде швидше. Євген - професіонал і він зробить все, щоб якомога швидше повернутися в команду.
- Чому не грав Хачеріді?
- У нього була тривала травма і зараз він не готовий на сто відсотків і не можна ризикувати людьми. Не можна в такій зустрічі як зі «Стяуа», з «Шахтарем» випускати не готових на сто відсотків людей. Тим більше до двох центральних захисників, з останніх ігор не було практично жодних претензій. Ризикувати Євгеном, навіть напередодні гри збірної, я не можу.
- Як проходить процес відновлення у Мбокані?
- Наш лікар нещодавно у Франції перевіряв його стан, і він залишився задоволений, тим станом, в якому Мбокані зараз. По термінах він навіть випереджає. Після ігор збірної, сподіваюся, він повернеться в розташування команди, і вже тут проходитиме подальший курс лікування, і якомога швидше відновиться.
- Мірча Луческу був дуже не задоволений після гри і відповів не на всі питання журналістів. Спасибі Вам, що відповіли на стільки запитань.
- У тренера, який програє таке дербі, не може бути гарного настрою. У мене теж був такий настрій у Львові, коли ми програли Суперкубок. Напевно, людина по-своєму переживає. Я працював з багатьма тренерами, коли був гравцем і знаю, що багато з них тримають все в собі. Не бачу в цьому нічого страшного, напевно він важко пережив цю поразку.