Михайло Фоменко: «Перший тур показав, наскільки серйозною є наша група»

Динамо Київ 8 Жовтня, 18:20 1460
Михайло Фоменко: «Перший тур показав, наскільки серйозною є наша група»   | 19-27
Головний тренер національної збірної команди України поспілкувався із представниками ЗМІ напередодні другого кваліфікаційного матчу чемпіонату Європи 2016 року із командою Білорусі, який відбудеться 9 жовтня у Борисові.

- Михайле Івановичу, в якому стані прибули до Мінська гравці «Динамо» і «Шахтаря»? Чи вистачило їм, у підсумку, часу для відновлення після недільного матчу чемпіонату України?

- Ми можемо тільки припускати, чи вистачило їм часу на відновлення. Точно це буде відомо завтра, після гри.

- Ви додатково викликали в збірну Худжамова. А чи немає побоювань про лінію нападу? Можливо, у Вас є бажання викликати когось з нападників?

- Бажання завжди було, є і буде. Але ми відштовхуємося від реальності. Ми повинні провести завтрашню гру. І дай Бог, щоб після неї всі залишилися живі-здорові. А якщо, хтось травмується, тоді і прийматимемо рішення про те, чи потрібно когось залучати до збірної додатково, або ж обходитися наявними набором футболістів.

- Наскільки важко виходити на поле, знаючи, що в країні війна?

- Байдужих, звичайно, немає. По всій Україні. І, тим паче, в національній команді. Більш того, в збірній є представники клубів Донбасу. Крім того, ми живемо в країні, де досить багато різнобічної інформації. Це не може не зачіпати хлопців. Але природно, якщо можна так висловитися, у нас є можливість подарувати людям позитивні емоції своєю грою, відволікти їх трохи від таких подій. Хоча, звичайно, ми розуміємо, що від подібного відволіктися дуже непросто...

- Які сильні сторони збірної Білорусі? Наскільки складно буде завтра грати?

- Перш за все, треба сказати, що і збірна Білорусі, і збірна України поставили перед собою завдання виходу у фінальну частину Євро-2016. Це вже говорить про те, яким наполегливим буде завтра поєдинок. Крім того, перший тур показав, наскільки серйозною є наша група. А що стосується збірної Білорусі, то в її складі багато футболістів, які виступають в чемпіонаті Росії - це далеко не остання першість в Європі. Наш суперник грає в комбінаційний футбол. Так що нас завтра чекає непроста гра. І хлопці це чудово розуміють. Дай Бог, щоб представники «Динамо» і «Шахтаря» відновилися після найскладнішого матчу між цими командами. Перш за все, відновилися в плані емоцій. Це набагато складніше, ніж відновити функціональні кондиції. А якщо чогось хлопцям буде не вистачати, то вони повинні будуть компенсувати це за рахунок характеру.