Напередодні матчу Україна - Македонія екс-голкіпер «Карпат» Мартін Богатінов розповів matchday.ua про сильні сторони команди Божко Джуровскі і поділився своїми думками про майбутній поєдинок.
Голкіпер Мартін Богатінов досить довго грав в Україні, виступаючи за львівські «Карпати». І хоча сьогодні проти «синьо-жовтих» воротар македонської збірної не зіграє, він вважає, що його команді під силу повернутися зі Львова з очками, хоча і визнає, що Україна - фаворит матчу.
- Засмутило, що на цей раз Бошко Джуровскі не викликав вас?
- Ні, з розумінням ставлюся до рішень тренера. На гру з Іспанією я був в заявці, тепер же настала черга для інших. Тим більше, що тренер воротарів мене попередив: сказав, що ці два поєдинки я пропускаю, проте розслаблятися мені не варто, оскільки на мене розраховують в майбутньому. З іншого боку, прикро, що не зможу повернутися до Львова. Але що поробиш, так склалася ситуація. Дай Бог, щоб у мене було все гаразд зі здоров'ям, щоб через деякий час я зміг повернутися в збірну. Звичайно, хотілося б подивитися на нову арену, як вболіватимуть місцеві вболівальники. Знаю, що там буде хороша підтримка.
- Розгромна поразка від іспанців боляче вдарило по самолюбству?
- Завжди неприємно програвати з таким рахунком. Зрозуміло, що великої трагедії з цієї невдачі не робили, але від цього нам легше не стало, адже негативні коментарі все одно переважали. На цій грі ніхто зациклюватися не буде, вона залишилася в минулому. Зараз же треба наполегливо налаштовуватися тільки на позитивний результат.
- Чого чекаєте від гри з Україною?
- Україна значно сильніше збірної Люксембургу. Складно спрогнозувати, як все закінчиться. Для македонців буде хорошим результатом, якщо команда не програє.
- Як вважаєте, українці - фаворити?
- Ми знаємо, що в команді Фоменко зібрані хороші виконавці. Тому, українці - фаворити не тільки в нашому матчі, а й взагалі в групі, поряд з Іспанією і Словаччиною. Упевнений, що мої співвітчизники будуть серйозно підготуються до цієї зустрічі. Але нам буде складно у Львові.
- Є надія, що македонці зуміють вивезти очки з виїзного матчу?
- Це футбол, і в матчі проти будь-якого опонента можна брати очки. Знаю, що всі македонці вірять в це. Повторюся: буде дуже складно, але, тим не менш, опускати руки, або здаватися завчасно ніхто не буде. Завдання максимум для нас - перемога, мінімум - нічия. Упевнений, що буде цікаво.
- Особисто вам хочеться, щоб з яким рахунком закінчився цей поєдинок?
- Україна для мене - не чужа країна. Тільки не розраховуйте, що скажу: хочу, щоб виграла Україна. Зрозумійте, що я виступаю за Македонію. Спрогнозувати підсумковий рахунок не беруся. Давайте краще дочекаємося гри: все одно переможе найсильніший.
- Чим може здивувати Македонія?
- Я ще не знаю всі можливості нинішньої збірної, адже новий тренер - Бошко Джуровскі - мене вперше запросив на матч з іспанцями. До цього мене рік не викликали в збірну. Так, погляди на футбол у нашого нового тренера відрізняються від тих, які були у його попередників. Так що тепер Македонія більше націлена на гру в атаці, а не в обороні. Сподіваюся, те, що не вдалося зробити в грі проти Іспанії, вийде втілити в життя в матчі з Україною. У Львові ми точно не будемо «закриватися» на своїй половині поля.
- Адіс Яховіч і Ванче Шиков, які раніше захищали кольори «Ворскли» і «Волині» відповідно - козирі в рукаві Джуровскі?
- Мене не раз запитували про це. Яховіч і Шиков, правда, непогано виступали в українській Прем'єр-лізі, вони знають специфіку вашого футболу, а в чемпіонаті нерідко зустрічалися з українськими «збірниками». Не скажу, чи допоможе це нам чи ні, але те, що на них буде серйозно розраховувати Джуровскі - це точно.