Представник динамівських ультрас Віталій розповів Football.ua про те, як і за що затримали українських фанатів в Білорусі.
- Наші ЗМІ повідомляють, що всіх затриманих білоруська міліція відпустила...
- Начебто, так і є. Принаймні, наш консул ще раз об'їхав всі Мінські РВВС і нікого з наших там вже не знайшов.
- За що затримали на кордоні, при в'їзді?
- Ну, не просто затримали, а деяких навіть не пустили далі. Зокрема (журналіста) Олександра Зозулю через стікери.
- До речі, Олександр Зозуля напередодні виїзду написав у своєму Facebook «веземо масу патріотичних стікерів»...
- Ну, от через них і не пустили (за нашою інформацією Олександра не пустили в Білорусь і заборонили в'їзд на три роки - прим.).
- А після гри, які претензії до наших були?
- Офіційно - «за нецензурну лексику». Хоча зрозуміло, що це все... Приміром, одного хлопця зі Стрия взяли ніби як за фаєри, хоча він весь час був біля мене і фаєра у нього точно не було. Зрозуміло, що причиною була в цілому та атмосфера, яку ми створили на матчі: наші заряди, банери...
- Перевищення службових обов'язків при затриманні було присутнє?
- Частина наших хлопців, шестеро людей яких «брали» в Мінську, потім передали в Гомель, де місцева міліція теж вирішила проявити старанність і зі словами «Тут вам не столиця, а колгосп» вивезли в поле і відметелили. Причому, там були в основному молоді хлопці, найстарший - 22 роки. З іншого боку, з тими хлопцями (12 чоловік), яких брали в Борисові, обходилися ввічливо.
- Яке враження справили білоруські фанати?
- Відмінні хлопці! Спасибі їм за прийом і допомогу. Дуже радий, що в таких складних умовах їм вдається залишатися на рідкість адекватними.
- Розпитували про ситуацію в нашій країні, про АТО, зокрема?
- Так, вони в курсі. У них в пошані наші адекватні інтернет-ресурси. До речі, розповідали, що коли під час подій на Майдані вони вивісили на матчі банер «Слава Україні», то їх теж після матчу заарештовували, накладали штрафи.
- Як вирішилася ситуація?
- Багато допомагав консул, який був на суді і потім вивозив частину фанів на своїй машині, посольство наше прийняло участь. Але в підсумку все вирішилося, я так розумію, на вищому рівні.