Мирослав Ступар: «КДК повинен дискваліфікувати Степаненко»

Динамо Київ 13 Жовтня, 17:23 647
Мирослав Ступар: «КДК повинен дискваліфікувати Степаненко»     | 19-27
Екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар прокоментував епізод з хамською поведінкою Тараса Степаненка по відношенню до бокового арбітра у центральному матчі 8-го туру чемпіонату України «Динамо» - «Шахтар» (1:0), який відбувся минулої неділі в столиці.

«У дванадцятому пункті футбольних правил чітко прописано, що за образу судді футболіста потрібно видаляти. Степаненко обматюкав не одного, а всіх чотирьох арбітрів. Він підбіг до асистентаі крикнув: «Як ви судите, пед***сти?». Він це сказав у множині, а це значить, що Тарас образив всіх арбітрів, які обслуговували цей матч. За таке порушення треба показувати червону картку. Шкода, що таке безкультур'я продемонстрував футболіст національної збірної України.

Арбітри на лінії бояться брати на себе відповідальність за епізод. Асистент повинен був махнути прапорцем і повідомити головному арбітру, що їх образили нецензурщиною. І тоді Можаровський точно би показав червону картку Степаненко. Він розумів, що трохи дав маху, тому зробив вигляд, що не чув матюків футболіста. Так чинити не можна. Якщо бути об'єктивним, то Степаненко заслужив червону картку, яка передбачає дискваліфікацію на кілька матчів. Одну гру пропускають, ті кому показали дві жовті картки, - як у випадку з Шевчуком. Суддя не покарав Тараса, але цю помилку повинен виправити контрольно-дисциплінарний комітет. Мати чула вся футбольна Україна. Це іспит для футбольного правосуддя.

Є багато арбітрів, які «ковтають» мати свою адресу. Чим частіше вони будуть робити вигляд, що їх не чули, тим більше футболістів будуть «обкладати» їх триповерховими матами. Потрібно відстоювати суддівський мундир. По-іншому футболістів не привчити до дисципліни. Ми ж бачимо, що в міжнародних матчах футболісти «Шахтаря» так нахабно себе не ведуть, - заявив Ступар в інтерв'ю газеті «Експрес».