Київ попрощався з Валентином Згурським

Динамо Київ 27 Жовтня, 16:58 945
Київ попрощався з Валентином Згурським   | 19-27
Сьогодні у Київському міському будинку вчителя рідні, близькі, знайомі та прості кияни прощалися з видатним українським політичним, державним та громадським діячем Валентином Арсентійовичем Згурським, який пішов із життя на 88-му році.

Попрощатися з Героєм Соціалістичної Праці, доктором економічних наук, професором, академіком, головою наглядової ради ЗАТ «Футбольний клуб «Динамо Київ», прийшли багато відомих людей нашої країни.

Серед них – державні та суспільно-політичні діячі, вищі керівники та чиновники.

Зворушливо відізвався про покійного перший президент незалежної України Леонід Макарович Кравчук, який відзначив значний внесок Валентина Арсентійовича Згурського у розвиток столиці України, головою міськвиконкому якої він був ціле десятиліття.

Віце-президент УЄФА Григорій Суркіс сказав, що Згурський відрізнявся від багатьох саме тим, що він умів творити та постійно давав ковток свіжого повітря тій справі, за яку він брався. Напевно, і його заслуга, і колишнього першого секретаря ЦК компартії України Щербицького, з яким вони працювали пліч-о-пліч і який так само несамовито любив київське «Динамо», як і він, у тому, що вони робили добро для клубу. Адже команда була візитною карткою України та міста Києва. Саме в роки мерства Згурського «Динамо» виграло свої найвищі нагороди та досягало найбільшого успіху як на союзному, так і на міжнародному рівнях.

Нинішній мер Києва Віталій Кличко сказав, що знав Згурського, як Людину з великої літери, якій була не байдужа доля нашого міста та його мешканців, як людину, яка залишила після себе багато хороших вчинків та спогадів. На жаль, сьогодні цієї людини вже немає з нами.

- Хочу сказати одне: люди залишаються живими стільки, скільки живе пам'ять про них. Тому Валентин Арсентійович продовжує з нами жити в проектах, будинках, районах, які він побудував, інфраструктурі, яку налагодив. Своє слово в історії міста він написав великими літерами.

Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс зауважив, що Валентин Згурський зробив вагомий внесок в історію улюбленого ним футбольного клубу «Динамо» Київ. Як відомо, літопис славетної команди «Динамо» не обійшли й важкі часи. І саме Згурський разом зі своїми однодумцями став одним із тих, хто відродив київське «Динамо», працюючи у ньому головою Наглядової ради.

Ми, динамівці, разом з усіма, хто знав та цінував Валентина Згурського, глибоко сумуємо й висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким покійного.

Світла пам'ять про Валентина Арсентьевиче Згурского назавжди залишиться в наших серцях.

Поховано Валентина Згурського на Байковому кладовищі.

* Фото А.Лукацький